Verstappen: Mít sprintový víkend v Číně není nejchytřejší

Verstappen: Mít sprintový víkend v Číně není nejchytřejší

Max Verstappen se domnívá, že zařazení sprintového závodu do víkendu v Číně přidá více chaosu. Navíc tvrdí, že nejde o nejchytřejší nápad a zdůrazňuje, že je okruh v Šanghaji spojen s několika neznámými.

Šanghajský okruh naposledy hostil závod formule 1 před pěti lety, a to především kvůli pandemii COVID-19 a následnému omezení cestování. Mnoho jezdců jelo na tomto okruhu ve formuli 1 pouze jednou, někteří si zde zazávodí úplně poprvé. Navíc se zde pojede upravený sprintový formát. Jezdci tak na novém povrchu trati absolvují pouze jeden jediný volný trénink, a pak se vrhnou na sprintový rozstřel.

Max Verstappen aktuální situaci zkritizoval, označil zapojení sprintů během závodního víkendu v Číně za ne zrovna nejchytřejší nápad. Na druhou stranu se domnívá, že by díky těmto aspektům mohl vzniknout velmi nepředvídatelný závodní víkend.

„Během sprintového víkendu vždycky vzniká trochu větší otazník a vždycky je v něm trochu víc chaosu, což je pro formuli 1 svým způsobem dobře. Z mé strany je to docela neznámá. S těmito novými vozy jsme tu ještě nejeli, takže nevím, jak se nám tu bude dařit. Ale to ukáže čas, nemám z toho příliš velké obavy,“ přiznal trojnásobný mistr světa.

Nizozemský jezdec připustil, že změna harmonogramu víkendu, díky které se kvalifikace na samotnou velkou cenu odehraje až po sprintovém závodu, je oproti minulým formátům vylepšení a dává větší smysl. „Myslím, že nový formát sprintu je lepší. Dává vám také více příležitostí stále pracovat na autě. Řekl bych, že je to celé trochu logičtější, a myslím, že to jsme potřebovali,“ popsal Verstappen.

Šestadvacetiletý jezdec míří po dlouhé době na okruh, kde ještě neslavil vítězství. Naposledy zde na nejvyšší stupínek vystoupal Lewis Hamilton. Dvě vítězství Red Bullu v historii Velké ceny Číny mají na svědomí Sebastian Vettel z roku 2009 a Daniel Ricciardo z roku 2018. Potvrdí Verstappen roli favorita číslo jedna a dojede si pro třetí letošní triumf?

V Poháru konstruktérů má Red Bull náskok 21 bodů na Ferrari. Bere je nizozemský jezdec jako hrozbu? „Myslím, že celkově k nám letos byli ve většině závodů opravdu blízko. My na tom musíme být opravdu mimořádně dobře, abychom byli schopni vyhrávat závody, rozhodně si myslím, že si je startovní pole blíž než loni, což nám to hodně ztěžuje,“ popsal Verstappen.

Sdílejte na:
Zavřít