Verstappen: F1 Academy má příliš pomalé vozy

Verstappen: F1 Academy má příliš pomalé vozy

Max Verstappen řekl, co si myslí o závodní sérii F1 Academy, která je určena výhradně ženám. Nemyslí si, že pro větší postup mají ty správné vozy a v motorsportu záleží jen na rychlosti.

Série F1 Academy vznikla v roce 2023, aby ženské závodnice měly možnost rozvíjet své schopnosti a získávat zkušenosti ve vyšších sériích a jednomístných vozech. V sezóně 2024 tak bude na určitých závodech doprovázet formuli 1. Týmy F1 také nově musejí podporovat alespoň jednu závodnici v sérii.

První závod se uskutečnil v Saúdské Arábii, kde vítězství získala Francouzka Doriane Pin a ve druhém závodě zvítězila Abbi Pulling. V čele série stojí bývalá vývojová jezdkyně Williamsu Susie Wolff, jejímž cílem je pomoci ženám v lepším postupu v motorsportu a chce vychovat další ženské hvězdy F1.

F1 Academy podpořil Lewis Hamilton, který v Džiddě sledoval, jak závodnice podporovaná Mercedesem, Doriane Pin, slaví své vítězství. Max Verstappen také sdílel své myšlenky ohledně série a obtížích, kterým čelí ženy v motorsportu. “Dívky jsou, ale je jich mnohem méně než chlapců. Například v našem týmu máme jen chlapce. Ale pokud je mezi námi rychlá dívka, pak ji samozřejmě chceme také. Tak to prostě ve skutečném světě chodí, že?”

“Šéfové týmů nehledí na to, jestli je někdo kluk nebo holka. Jde o to, jak jsou rychlí. Je dobře, že formule 1 nyní věnuje ženám v motorsportu zvýšenou pozornost díky sérii F1 Academy, i když mám pochybnosti o tom, jak k tomu přistupují.”

“Vozy, se kterými jezdí, jsou příliš pomalé. Pokud je někdy chcete dostat do formule 1, musí se opravdu dostat na vyšší úroveň. Je hezké, že dívky jsou nyní sponzorovány týmy, ale v čem jim vlastně pomáháme? Nyní pro ně neexistuje žádný další krok. Rozdíl mezi vozy formule 4 je už příliš velký.“

Sdílejte na:
Zavřít