Koho uvidíme na startovním roštu F1 Academy?

Koho uvidíme na startovním roštu F1 Academy?

Druhá sezóna F1 Academy startuje již dnes v Saúdské Arábii. Letos ženská série udělala velký krok dopředu a zapojily se do ní i týmy F1. Pojďme si tedy představit všech 15 závodnic a jejich týmy.

Ženská série F1 Academy dnes vstupuje do své druhé sezóny. I letos nás čeká celkem sedm podniků – Džidda, Miami, Barcelona, Zandvoort, Singapur, Katar a Abú Zabí. Od této sezóny bude F1 Academy dělat společnost formuli 1 jako doprovodná série, tudíž všechny závody se pojedou ve stejný víkend jako velké ceny. Mimo to se všechny tréninky, kvalifikace a závody budou vysílat nejen na F1 TV, ale také na Nova Sport 5, takže závodnicím se dostane větší pozornosti nejen na trati, ale i u televizních obrazovek.

Podnik Datum
Džidda 7. – 9. 3.
Miami 3. – 5. 5.
Barcelona 21. – 23. 6.
Zandvoort 23. – 25. 8.
Singapur 20. – 22. 9.
Katar 29. 11. – 1. 12.
Abú Zabí 6. – 8. 12.

Počet závodnic a týmů zůstává neměnný – 15 závodnic a 5 týmů. Kromě toho se nyní zapojily i týmy z královny motorsportu a každý tým musí sponzorovat minimálně jednu závodnici. Jelikož stájí ve formuli 1 je pouze 10, ale závodnic je 15, do sponzoringu se zapojily i velké známé značky jako je Charlotte Tilbury, Tommy Hilfiger či Puma.

MP Motorsport

Emely de Heus – Red Bull
Hamda Al Qubaisi – Oracle Red Bull Racing
Amna Al Qubaisi – Visa Cash App RB

U týmu MP Motorsport zůstává stejná jezdecká sestava jako v loňské sezóně. Všechny tři závodnice budou také závodit pod Red Bullem.

Campos Racing

Chloe Chambers – Haas
Carrie Schreiner – Sauber
Nerea Martí – Tommy Hilfiger

Nerea Martí bude také pokračovat se stejným týmem, za který závodila i v loňské sezóně. Ovšem závodit bude v barvách značky Tommy Hilfiger. I pro Carrie Schreiner to letos bude už druhá sezóna v F1 Academy a bude reprezentovat Sauber. Nováčkem v tomto týmu je Chloe Chambers. Tato americká závodnice závodila například v W Series a od letošního roku je součástí týmu Haas.

Rodin Motorsport

Lola Lovinfosse – Charlotte Tilbury
Abbi Pulling – Alpine
Jessica Edgar – F1 Academy

Jessica Edgar a Abbi Pulling zůstaly taktéž věrné týmům, pro které závodily již loni. Ovšem Lola Lovinfosse je také s prostředím F1 Academy  velmi dobře seznámena. Abbi Pulling byla součástí jezdecké akademie Alpine už vloni a tuto sezónu bude také reprezentovat francouzský tým. S Lolou Lovinfosse se do prostředí F1 Academy přidala kosmetická značka Charlotte Tilbury.

ART Grand Prix

Bianca Bustamante – McLaren
Aurelia Nobels – Puma
Lia Block – Williams Racing

Pro tým ART Grand Prix bude závodit Bianca Bustamante v barvách McLarenu. První sezónu v F1 Academy zažijí Aurelia Nobels a Lia Block. Hlavním sponzorem Aurelie Nobels je sportovní značka Puma a americká závodnice Lia Block bude reprezentovat stáj Williams.

Prema Racing

Tina Hausmann – Aston Martin
Doriane Pin – Mercedes
Maya Weug – Ferrari

Tina Hausmann, Doriane Pin a Maya Weug zažijí s Premou svou premiéru v F1 Academy. Všechny tři závodnice budou závodit v barvách týmů F1 – Aston Martin, Mercedes a Ferrari.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Anna Gregarová)
Sdílejte na:
Zavřít