Verstappen: Díky novým křídlům budou vozy ještě ošklivější

Verstappen: Díky novým křídlům budou vozy ještě ošklivější

Nizozemský závodník kritizuje vzhled předních křídel, která by však měla usnadnit jezdcům předjíždění soupeřů.

Vedení šampionátu se snaží, jak jen to jde, aby zvýšila počet předjížděcích manévrů. Závodníci mají problémy pronásledovat se současnými vozy své protivníky, kteří jedou před nimi, a o to větší potíže pak mají s předjížděním. Tento problém by měla odstranit nová přední křídla, která už byla letos testována na Hungaroringu.

Přední křídla budou mít od příštího roku dva metry, tedy stejnou šířku jako auta. Nicméně Max Vestappen je vůči tomu skeptický: „Možná to trochu pomůže. Ale co jsem četl, tak příští rok budeme mít stejný přítlak jako letos, takže podle mě bude výhoda limitována.“

„Jen to bude vypadat ošklivěji, ale design možná bude před nadcházející sezonou ještě změněn,“ řekl pilot Red Bullu, jehož slova přinesl portál racefans.net.

pic.twitter.com/69kkMbyUp0— UBS Formula 1 (@UBSf1) 5. září 2018

Naposledy byla přední křídla stejně široká jako samotné monoposty v roce 2013, přičemž šířka čítala 1,8 metrů. V roce 2019 to budou celé dva metry.

Jednadvacetiletý závodník doufá, že plánované změny pro rok 2021 pomůžou k lepšímu závodění, které bude těsnější, než tomu je nyní.

„Pokud se to bude dát stále dobře řídit a zlepší se předjíždění, pak s tím souhlasím. Přestože auta vypadají velmi futuristicky. Také to záleží na tom, o jak velké množství přítlaku skrze nové regule přijdeme.“

Sdílejte na:
Zavřít