Verstappen bude mít nového dodavatele helmy

Verstappen bude mít nového dodavatele helmy

Red Bull řekl, že povolil Maxi Verstappenovi změnit dodavatele helmy na firmu Schuberth přesto, že vůz RB15 je postaven na základě designu helmy Arai.

Změny ve standardech helem ve Formuli 1, které vznikly pro větší bezpečnost v oblasti čela, nechaly některé výrobce helem závodit s časem, aby stihli získat oficiální homologaci.

Jeden z jezdců, kterých se tyto změny týkají, je i Max Verstappen. Jeho předchozí dodavatel helem Arai nedokázal získat schválení na všechny velikosti svých helem před předsezónními testy.

Verstappen našel pouze jednu povolenou verzi helmy, ta mu ovšem byla malá a jezdec se tak ve voze cítil nepohodlně.

Nakonec vyzkoušel helmu od výrobce Schuberth, se kterou byl mnohem více spokojený, a tak s tímto německým výrobcem podepsal smlouvu pro tuto sezónu.

Helma Schuberth má jiný tvar než helma Arai. Tento rozdíl má vliv na aerodynamiku, přesto ale Red Bull souhlasil.

Poradce Red Bullu Helmut Marko řekl: „Helma Arai byla použita jako základ pro koncept letošního vozu.

S Arai jsme měli smlouvu několik let a to nejen pro jezdce Red Bullu. Jejich helmy jsme používali i pro mechaniky, Toro Rosso, pro náš juniorský tým.

Verstappen měl ale během testů s helmou Arai problémy. Moc mu neseděla a neviděl v ní dobře. Cítil se velmi nepohodlně.“

Přestože Red Bull by asi upřednostňoval, aby Max kvůli dopadu na aerodynamiku zůstal u helmy Arai, Marko řekl, že tuto změnu musel kvůli pocitům holandského jezdce zvážit.

„Pokud se jezdec cítí v helmě špatně, není moudré ho nutit s ní jezdit,“ vysvětlil Marko. V době, kdy jsme se museli rozhodnout, nebylo jasné, zda Arai získá homologaci. Proto jsme se rozhodli tak, jak jsme se rozhodli.“

To znamená, že Verstappen je oddaný po zbytek roku výrobci Schuberth.

Sdílejte na:
Zavřít