Veronika Cichá zahájí sezonu při Hockenheim Historic

Veronika Cichá zahájí sezonu při Hockenheim Historic

„Evropská sezona 2016“ začne tradičně v polovině dubna na Hockenheimringu podnikem Bosch Hockenheim Historic Jim Clark Memorial. Z českého pohledu bude jistě vrcholem podniku start Veroniky Ciché v závodě vozů BOSS GP Series.

Také letos nabízí pořadatel za relativně nízké vstupné zajímavý pohled do historie automobilových závodů. V deseti různých třídách se pojedou ostré závody, k tomu se znovu předvedou desítky majitelů různých vozů F1, F2 a F3000 ve „volné jízdě“ (při které se každý z jezdců pochopitelně i bez hodnocení snaží o pokud možno razantní jízdu).

Veronika Cichá: nejrychlejší jezdkyně monopostů sezony 2016?

Ať se to vezme jak chce, Moravanka Veronika Cichá byla roku 2015 jedinou ženou, která mezinárodně nastoupila v opravdu silné třídě monopostů – a letos jí tento světový primát pravděpodobně zůstane. Jezdkyně, která v minulých letech sbírala zkušenosti v závodech do vrchu, jela roku 2015 na voze Dallara-GP2 stáje TopSpeed kompletní ročník velmi dobře obsazeného šampionátu Boss GP. Cichá se ve své první sezoně v monopostech jistě neztrapnila a mistrovství zakončila na výborném osmém místě své třídy. S takto posbíranými zkušenostmi letos jistě tu a tam pošilhává po umístění mezi prvními třemi.

O celkové vítěství Boss GP ovšem opět pojedou vozy formule 1, přičemž se zde (stejně tak jako u kompletního pole této série) zdaleka nebude jednat o „veterány“. Špičkové vozy jako Toro Rosso Rakušana Inga Gerstla, nebo Jaguar Nizozemce Klaase Zwarta jsou připraveny týmy odborníků za použití nejmodernější technologie. Z jezdeckého hlediska lze se zájmem očekávat výkon mladého Bernda Herndlhofera. Rakušan ještě nedávno platil za velkou naději ve formuli 3 a v Hockenheimu postoupí do kokpitu Benettonu B197 formule 1.

Pro třídu „open“ se zatím přihlásilo osm vozů formule 1 (mezi nimi i téměř „současný“ Williams FW33). Veronika Cichá se bude mimo raket F1 měřit i s dalšími třinácti jezdci vozů GP2 a s deseti piloty vozů formulí WSbR a Superleague. Startovní pole, které tedy mnohé slibuje!

Zastoupené seriály a prominenti

Mimo BossGP se na Hockenheimringu mezi 15. a 17. dubnem představí i dunící monstra šampionátů CanAm a Intersérie. Pořadateli se při tom podařilo vypsat „Pohár Herberta Lingeho“, o který se tyto vozy utkají. Legendární tovární pilot a vývojář značky Porsche se podniku samozřejmě sám zúčastní.

Vedle Lingeho se oficiálně přijede podívat i další známé jméno historie motorsportu: Němka Elen Lohrová. Svého času národní mistryně formule Ford, nadějné pilotka F3 a jediná žena dějin DTM, které se podařilo vyhrát (právě zde v Hockenheimu).

Závod historických vozů Intersérie odstartuje legendární jezdec tohoto šampionátu, Juergen Neuhaus. Po depu se ale zpravidla „potulují“ i další velké osobnosti a nezřídka zde lze narazit na pamětníky rázu Jochena Masse, Clemense Schickentanze, Kurta Ahrense nebo Dietera Glemsera…

O další podívanou na trati (pauzy trvají v při Hockenheim historic zpravidla maximálně deset minut) se postarají jezdci a vozy FIA Lurani Trophy (formule Junior), formulí Vau, Youngtimer Challenge, Speziel Tourenwagen Trophy, Lotus Cupu Europe, pohárů Alfy Romeo a Triumphu.

Vzpomínka na Jima Clarka

Velký skotský závodník našel smrt v lesích lemujících Hockenheimring 7. dubna 1968 a také k letošní „Historic“ bude patřit putování k jeho pomníku, několik proslovů pamětníků a slavnostní položení věnce. Na dávno minulé doby ale fandové nenarazí jen při procházce boxy a mezi stany účastníků. Hockenheim Historic každý rok přiláká i velké množství obchůdků s časopisy, knihami a příslušenstvím z historie sportu, které lze v takto koncentrovaném měřítku těžko kde najít.

Vstupné a další informace

Vstupné na celý víkend stojí pouze 37 eur, nedělní ticket přijde na 27 Eur. Jedná se tedy o ceny, které se bohudík s cenami, které dnes vyžadují „moderní“ série, či dokonce formule 1, nedají srovnat. Zvláště když pomyslíme na skutečnost, že tyto vstupenky opravňují jak k návštěvě všech míst na tribunách, tak i ke vstupu do paddocku, boxů a dokonce boxové uličky!

Bližší informace k detailům a k časovému harmonogramu najdete pod  na tomto webu. Pro zimou vyhladovělého fandu motorsportu je tento podnik jistě výborným vykročením do nové sezony.

Sdílejte na:
Zavřít