Velká cena Číny přesunuta na neurčito

Velká cena Číny přesunuta na neurčito

Velká cena Číny 2020, která se měla konat v termínu od 17. do 19. dubna, byla kvůli šíření koronaviru přesunuta na neurčito.

Promotér Velké ceny Číny Juss Sports Group se po diskuzích s Federací automobilového a motocyklového sportu Čínské lidové republiky (CAMF) a Šanghajskou administrativou sportu rozhodl podat oficiální žádost o přesunutí závodu.

Uprostřed přetrvávajících obav Světové zdravotnické organizace, která považuje koronavirus za globální zdravotní hrozbu, se Formule 1 společně s řídícím orgánem FIA rozhodla přijmout požadavek na přesunutí závodu, aby nehrozilo nebezpečí cestujícím zaměstnancům, účastníkům šampionátu a fanouškům.

Formule 1 a FIA budou úzce spolupracovat s týmy, promotérem závodu, CAMF a místními úřady na sledování vývoje situace a všichni zúčastnění budu zkoumat potenciální náhradní termíny v pozdější části sezóny, pokud by došlo ke zlepšení situace.

„Velká cena Číny byla vždy velmi důležitou součástí kalendáře F1 a fanoušci zde jsou neuvěřitelní,“ uvádí Formule 1 v prohlášení. „Budeme se těšit na závodění v Číně, co nejdříve to bude možné, a přejeme všem v této zemi to nejlepší během této těžké doby.“

 

Sdílejte na:
Zavřít