Večerní F3 ve Spielbergu: Také Schumacher umí, když chce

Večerní F3 ve Spielbergu: Také Schumacher umí, když chce

O tom, jak důležitá je v kokpitu motivace, se toho napsalo již hodně – druhý sprint F3 na Red Bull Ringu v tomto ohledu přidal další kapitolu. David Schumacher a Roman Staněk zatím předvedli relativně nenápadnou sezónu 2021, startovní místa v první řadě je dnes večer ale vybičovala k špičkovým výkonům. Němec slavil své první vítězství, Čech dojel čtvrtý. Spokojen mohl být i „Charouzův Brazilec“ Enzo Fittipladi: inkasoval podruhé „sobotní body“.

Ptáte-li se, kdy se motorsport změní ve frašku, tak je to třeba v případě, když po závodě obdrží hned 7 jezdců časovou penalizaci za „nedodržení limitu trati“ a další 4 za jiné přestupky. Právě to se stalo dnes po ranním sprintu. Má vůbec smysl závodit na tratích, které takové chování jezdců provokují/dovolují? Jak jednou řekl jeden „ze staré gardy“ pilotů: “Vraťme se ke štěrku v záchytných zónách, nebo ke zdem v zatáčkách a bude po potřebě penalizací…“ Jedním z provinilců, které trest potrefil zvláště tvrdě, byl Charouzův Logan Sargeant, který díky penalizaci putoval ze třetího na 15. pozici klasifikace. Profitoval za to druhý pilot Charouz Racing Systemu, Enzo Fittipaldi, který poskočil z 11. kupředu na 9. pozici a tímto sporným způsobem tak konečně otevřel svůj bodový účet sezony 2021.

Radovat se mohl z vlny trestů i doposud bledý Roman Staněk (Hitech). Jeho „nová“ 11. pozice v závodě znamenala místo v první startovní řadě večerního závodu vedle podobně bledého polemana Davida Schumachera (Trident). Fittipaldi směl vyrazit z 9. pozice, ranní vítěz Dannis Hauger se mohl pokusit o zopakování podobného kousku z dopoledne – vyhrát ze 12. startovního místa.

Schumacher se Staňkem na startu dobře využili dárečku komisařů a z prvního kola se vrátili před Staňkovým týmovým kolegou Crawfordem, Correou a Frederickem. Fittipaldi držel 8. místo, Sargeant byl 16. – ale ne dlouho: při druhém nájezdu na zatáčku Remus ho poslal šťoucahncem do svodidel Nizozemec Tijmen Van der Helm, ze kterého „druhý Verstappen“ jistě nebude…

Zatímco syn Ralfa, David Schumacher překvapivě suverénně držel první pozici, dokázal za sebou Staněk udržet Crawforda jen do 9. kola. Američan ovšem musel o málo později odstoupit a když chybující krajan Frederick ve vracečce otočil dalšího z US-boyů Correu, postoupil v Miami narozený Enzo Fittipaldi na 6. pozici.

O polovinu závodu tedy vedl Schumacher před Staňkem, Martinsen, Edgarem, Vestim a Fittipaldim. Hauger zatím nedokázal odpálit podobný ohňostroj, jako dopoledne a byl jen 9. Zatím…

Roman Staněk dlouho chrabře bránil druhé místo, v závěrečné třetině závodu ale před sebe musel nejdříve pustit Victora Martinse, pak i Frederika Vestiho a Denise Haugera. V posledním kole postihl  Martinse defekt a mladý Moravák si čtvrtým místem dojel pro první špičkový výsledek ve formuli 3.

Ještě šťastnější byl v cíli David Schumacher, který konečně dokázal absolvovat celý závod F3 bez chyby a zajistil si před zraky bratránka Micka největší triumf své kariéry před Vestim a závěrem podniku opět velmi rychlým Haugerem.  Spokojen mohl být i Enzo Fittipaldi. O svou osmou pozici musel velmi tvrdě bojovat – zvláště proti krajanovi Colletovi, který ho jednou nakrátko „poslal do vzduchu“.

Třetí závod F3 rakouského víkendu vystartuje zátra v 11:05h

Výsledek 2. sobotního závodu F3 ve Spielbergu:

  1. David Schumacher, Trident
  2. Frederik Vesti, ART
  3. Dennis Hauger, Prema
  4. Roman Staněk, Hitech
  5. Jonny Edgar, Carlin
  6. Arthur leclerc, Prema
  7. Jack Doohan, Trident
  8. Enzo Fitttipaldi, Charouz Racing System
  9. Oliver Caldwell, Prema
  10. Jonathan Hoggard, Jenzer

    23. Reshad de Gerus, Charouz Racing System
    Nedojel: Logan Sargeant, Charouz Racing System     

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít