Ve Valencii mohu být osmým vítězem, tvrdí Kimi

Ve Valencii mohu být osmým vítězem, tvrdí Kimi

Finský závodník je přesvědčený, že do španělské Valencie bude jeho stáj Lotus mířit s těmi nejvyššími ambicemi, chce zde totiž získat své první letošní vítězství.

Comeback Kimiho Räikkönena byl například oproti tomu Schumacherovu mnohem úspěšnější, v prvních sedmi závodech se již dvakrát podíval na stupně vítězů a aktuálně je v pořadí jezdců na pěkném šestém místě. Ne vždy to ale pro Kimiho byla letos pohoda, v několika závodech zejména kvůli špatné strategii o dobré umístění přišel.

Finský závodník si ale před příštím závodem ve Valencii věří, podle něho má totiž Lotus na to, aby právě na tomto okruhu získal své první letošní vítězství. „Miluji vyhrávání na vrcholové úrovni, navíc jsem na tomto okruhu nikdy nevyhrál, o to větší je to motivace,“ řekl pilot.

„Naposledy jsem ve Valencii do závodu startoval z šestého místa a nakonec skončil třetí, což by ani letos rozhodně nebylo zklamáním, naším největším cílem je ale zisk vítězství,“ upozorňuje konkurenci Räikkönen.

Pokud chce Lotus ve Valencii pomýšlet na nejvyšší pozice, bude podle Fina důležité zejména představení v sobotní kvalifikaci. „Bude velmi důležité zajet co nejlepší výsledek v kvalifikaci, navíc pilot v čisté stopě bude mít velkou výhodu, protože okruh se používá jen jednou do roka. Sebemenší chybička Vás na tomto okruhu může stát hodně času,“ dodává.

Sdílejte na:
Zavřít