Ve stejném autě bych byl stejně dobrý jako Hamilton, tvrdí Ricciardo

Ve stejném autě bych byl stejně dobrý jako Hamilton, tvrdí Ricciardo

Australský závodník je přesvědčený, že kdyby dostal k dispozici stejnou techniku, jakou má k dispozici Lewis Hamilton, byl by stejně silný.

Mercedes má už roky jedny z nejsilnějších, ne-li nejsilnější vozy na startovním roštu. Mnozí jsou toho názoru, že kdyby se do něj posadili ostatní jezdci, vedli by si stejně jako momentálně Brit. O tom je přesvědčený také Daniel Ricciardo.

„Moje závodnická nátura mi samozřejmě říká, že jsem nejlepší. A kdybych seděl ve stejném autě, pak bych předváděl stejné výkony. A tak dále,“ uvedl v USA vždy usměvavý Australan. Avšak i přes jeho vyjádření Hamiltona stále respektuje.

Pilot Stříbrných šípů je známý svým výstředním životem a plným programem. Když není v autě, létá po světě po módních přehlídkách či cestuje, ale ani to neovlivňuje jeho výkony na trati. „Je poměrně neuvěřitelné, že už deset let kontinuálně podává na trati takové výkony. Také mimo trať dělal své věci. Že při jeho způsobu života předvádí na trati takové výkony, si zaslouží obdiv,“ skládá poklonu svému konkurentovi. Zároveň však zdůrazňuje, že letošní sezona ukázala, jak hodně záleží na tom, jak je rychlé auto.

Zatímco Ferrari a německá stáj jsou na tom rychlostně velmi podobně, tak Red Bull se stále ještě zcela nedotáhl. I když v posledních závodech se přimíchali do boje o příčky na čele. Ovšem důležitou roli nehraje jen technika, nýbrž také sám jezdec.

„Každý týden se musíte předvést nanovo. Seb měl tento tok po dlouhou dobu rychlé auto. Přesto v boji o titul získal Lewis několikrát větší procento bodů. 

O šampionovi už má ‚Honey Badger‘ jasno:To, že si dokáže udržet takovou úroveň, je opravdu vynikající. Nemám problém jej chválit, protože si to zaslouží, když získá pátý titul . Letos stoprocentně. 

Sdílejte na:
Zavřít