Ve druhém tréninku nejrychlejší Vettel, Mercedes uzavíral nejlepší desítku

Ve druhém tréninku nejrychlejší Vettel, Mercedes uzavíral nejlepší desítku

Odpolední tréninkové jízdy na okruhu v Monaku nejlépe vyšly Sebastianu Vettelovi, který druhému Ricciardovi nadělil téměř půl vteřiny a dostal se pod hranici 1:13. Zato oba Mercedesy zaujaly pro ně neobvyklé místa na konci nejlepší desítky.

Ve druhém tréninku piloti volili už jen mezi super-měkkou a ultra-měkkou sadou. Začátek probíhal v poklidném duchu. Po deseti minutách zaznamenalo měřené kolo 11 jezdců, přičemž byl nejrychlejší Daniil Kvyat na Toro Rosso.

Ale poté, co na trať vyjeli i piloti předních týmů, tak se časy začaly rapidně zrychlovat a na čele se usadil Daniel Ricciardo.

Renaultu se v úzkých uličkách monackého knížectví zatím nedaří. Oba jezdci hájící barvy francouzské automobilky na čelo jasně ztrácí a zřejmě jim řádí v technice nějaký šotek. Zatímco v prvním tréninku pracovali mechanici na voze Nica Hülkenberga, tak v tom druhém se po čtvrt hodině od rozsvícení zelených světel začalo kouřit ze zadní části Palmerova R.S.17. Brit stihl odjet pouhých osm kol. S jeho osobním nejrychlejším kolem v hodnotě 1:15.616 obsadil 18. příčku před vozy Sauberu.

Není žádným překvapením, že snad všichni jezdci alespoň jednou „něžně políbili“ tamní bariéry. O první červené vlajky se v monackých uličkách postaral Lance Stroll, který se s tratí seznamuje. Nezvládl ukočírovat svůj FW40 a rozstřelil jej v zatáčce u kasina. Maršálové však dokázali vůz poměrně rychle odstranit a za necelých pět minut byl trénink opět restartován.

V tu dobu již byl na čele s pohodlným náskokem Vettel, kterému se podařilo opět posunout hranici času kola pod 1:13, čímž překonal Hamiltonův ranní čas a stanovil tak nový traťový rekord – 1:12.759. Druhý Ricciardo se snažil seč mu síly stačily, ovšem Němcovo precizní kolo nepokořil a zaostal za ním o 0.487 vteřiny.

V závěrečné fázi tréninku se časy ani pořadí neměnilo, jelikož byly na programu závodní simulace.

Nejlepší trojici uzavřel Kimi Räikkönen. V dobré formě do Monaka přijelo také Toro Rosso, jehož jezdci Daniil Kvyat a Carlos Sainz obsadili čtvrté, resp. páté místo. Do nejlepší desítky se probojovala tentokrát jen jedna Force India, a sice Sergio Pérez na sedmém místě.

Neobvykle nevýrazné bylo duo Mercedesu Lewis Hamilton a Valtteri Bottas, které rozdělil devátý Kevin Magnussen na nově zbarveném Haasu.

Solidní výkon předvedli se svým MCL32 Stoffel Vandoorne a Jenson Button, kterým patří 11. a 12. pozice. Za zmínku stojí fakt, že Belgičan na desátého Bottase ztrácel pouhých 44 setin.

Sdílejte na:
Zavřít