Ve druhém tréninku Hamilton opět dominantní

Ve druhém tréninku Hamilton opět dominantní

Výsledky druhého tréninku na prvních dvou místech byly téměř identické k těm z prvního tréninku. Bottas byl pomalejší o 0.411 vteřiny. Za Finem pro změnu skončil Vettel.

Ve druhé páteční 90 minutovce panovaly podobné podmínky jako prvním volném tréninku. Tentokrát však už bylo k vidění méně chyb.

Po 30 minutách se na čele usadil opět Lewis Hamilton se čtyřmi desetinami sekundy náskoku na druhého Vettela. „Tahle trať je úžasná. Skvělý den!“ zahlásil do vysílačky nadšený britský závodník, přičemž mu mírně přeskočil hlas.

pic.twitter.com/UHKdcueeiv

— Mercedes-AMG F1 (@MercedesAMGF1) 5. října 2018

 

Jediný Pierre Gasly neměl odjeté instalační kolo ani po 45 minutách. Tým informoval, že se na Francouzově voze objevily blíže nespecifikované potíže. Nicméně britská televizní stanice Channel 4 prozradila, že se jednalo o problém s palivovým článkem.

pic.twitter.com/GPlxsm8lwA— Channel 4 F1® (@C4F1) 5. října 2018

 

Stoffel Vandoorne si stěžoval, že mu auto samo přeřazuje na šestý převodový stupeň. Na svého týmového kolegu Fernanda Alonsa opět ztrácel téměř vteřinu. Ani Maxovi Verstappenovi nefungovalo auto podle představ. Nejvíce času ztrácel v zatáčkách 12. a 13., avšak zrychlit nedokázal. Nizozemecovi potvrdili, že by se mohlo jednat o potenciální problém, načež Verstappen odpověděl, že to „není potenciální.“

pic.twitter.com/zmBut0PQqc— Channel 4 F1® (@C4F1) 5. října 2018

 

Poměrně tvrdý souboj svedl Chalres Leclerc s Lancem Strollem. Tento souboj je však obešel beze škod. 

Mechanici dokázali vůz Gaslyho opravit a 15 minut před koncem jej vypustili na trať. Po prvním měřeném kole se zařadil na třinácté místo a tam také zůstal.

pic.twitter.com/fVWdnliGkn— Toro Rosso (@ToroRosso) 5. října 2018

Hamilton potvrdil i ve druhém tréninku, že mu okruh na Suzuce opravdu sedí, protože druhý Bottas opět ztratil čtyři desetiny. Ovšem na pozici za ním došlo ke změně. Třetím nejrychlejším mužem byl Sebastian Vettel na Ferrari. Mezi Němce a Kimiho Räikkönena se vměstnal Verstappen. Esteban Ocon opět sedmý, za ním se umístil Romain Grosjean a Marcus Ericsson.

Švéd byl celkem překvapivě rychlejší než týmový kolega Leclerc, který skočil až na patnáctém místě. Nejlepší desítku uzavřel Brandon Hartley. Honda očekává na domácí půdě díky upgradu pohonné jednotky silný víkend. Spodní příčky obsadili již tradičně piloti Williamsu a McLarenu.

Sdílejte na:
Zavřít