VC Abu Dhabi: Poslední poleposition sezony získal Bottas!

VC Abu Dhabi: Poslední poleposition sezony získal Bottas!

O poleposition se nakonec přetahovali jen piloti Mercedesu. Nakonec ji ukořistil Bottas. Obě Force Indie opět v nejlepší desítce. Dařilo se také Massovi, odstartuje desátý. Na druhém břehu je ovšem Toro Rosso, pro které kvalifikace dopadla naprosto katastrofálně.

V poslední kvalifikaci sezóny probíhal boj o poleposition nakonec jen mezi Bottasem a Hamiltonem. Přičemž v první části byl nejrychlejší Bottas, na kterého Hamilton ztrácel 35 tisícin. Ovšem Räikkönen dal ještě naději, že by se k nim mohlo přidat i Ferrari. Fin byl totiž pomalejší jen o 97 tisícin než jeho krajan.

Toro Rosso se v Abu Dhabi trápí. Od začátku víkendu zaujímají pozice na chvostu pole. V kvalifikaci vypadli hned v první části. Gasly bude startovat sedmnáctý, Hartley z posledního místa. Novozélanďan ztratil na Bottase propastné tři vteřiny. I devatenáctý Ericsson byl o necelou půl vteřinu rychlejší než on.

V prostřední fázi si piloti Mercedesu prohodili pozice, ale rozdíl mezi nimi byl opět minimální, a sice 0.080 vteřiny. Třetí Vettel už ztrácel před dvě desetiny. Těsno bylo také u Force Indie, Péreze s Oconem dělilo 33 tisícin. Alonso byl velmi blízko postupu do třetí části, jenže na poslední chvíli jej z nejlepší desítky vystřčil Massa.

Poslední dvanáctiminutovka byla opět v režii Bottase, ačkoliv při posledním letmém kole byl Hamilton v prvním sektoru rychlejší, tak další dva sektory nedokázal projet dostatečně rychle, takže se musí spokojit s druhým slotem na startu do zítřejšího nočního závodu. 

Z druhé řady odstartuje Vettel s Ricciardem, který těsně po vypršení časomíry překonal Räikkönena, který bude společně s šestým Verstappenem startovat z řady třetí. Solidní sedmé místo patří Hülkenbergovi. Za Němcem se už tradičně seřadila dvojice z Force Indie, Pérez s Oconem a nejlepší desítku uzavřel Massa.

Sdílejte na:
Zavřít