Vandoorne, šampion GP2, je ohledně budoucnosti v F1 optimistický

Vandoorne, šampion GP2, je ohledně budoucnosti v F1 optimistický

Teď, když si zajistil titul v GP2, Stoffel Vandoorne, pilot ART Grand Prix, doufá, že se jeho jednání o sedačce ve Formuli 1 v příští sezóně zintenzivní.

Rezervní jezdec McLarenu tuto sezónu sérii dominoval a nebylo tedy žádným překvapením, že si titul zajistil už tento víkend v Sochi, přestože zbývají ještě závody v Bahrajnu a Abu Dhabi. Ve dvou závodech, které se jely teď v Rusku, skončil Vandoorne na třetím, respektive čtvrtém místě. Aktuálně má na kontě 277,5 bodů, druhý v pořadí Alexander Rossi na něj ztrácí 108 bodů.

Mnoho lidí věří, že Belgičan dokáže být ještě lepší, a že si tak zaslouží místo ve Formuli 1.

Původně se mluvilo o tom, že by mohl nahradit Jensona Buttona v McLarenu, ale tým z Wokingu se rozhodl ponechat šampiona z roku 2009 po boku Fernanda Alonsa.

Zbývá už jen pár volných míst, Vandoorne přesto neztrácí naději a věří, že místo najde.

„Už delší dobu pracuji na tom, abych se do Formule 1 dostal a teď, když jsem získal titul v GP2 dvě kola před koncem je trochu něco jako luxus.“

„Další závod je až za měsíc, takže se teď můžu soustředit na přípravu na příští rok, což je skvělé. Bohužel ještě není nic rozhodnuto, ale jsem optimista. Cítím, že ještě nějaké šance mám. Příští dny a týdny budou pro následující rok klíčové.“

Zdroj: planetf1.com, laf1.es

Sdílejte na:
Zavřít