V závodě budu riskovat, prozradil Leclerc

V závodě budu riskovat, prozradil Leclerc

Charles Leclerc zítra bude po startu riskovat, jak prozradil po abúzabské kvalifikaci. Bojuje totiž o třetí místo v šampionátu jezdců s Maxem Verstappenem, který odstartuje z první řady.

Ferrari letošní poslední kvalifikace strategicky nevyšla podle plánu. Charles Leclerc nestihl nájezd do druhého kvalifikačního pokusu v Q3. Přesto odstartuje z třetího místa před týmovým kolegou Sebastianem Vettelem.

Scuderia na Mercedes v Abú Zabí ztrácí v posledním sektoru přes 6 desetin sekundy. Monačan ale věří, že bude moct zaútočit na vítězství.

„Na startu budu riskovat,“ prohlásil po kvalifikaci Leclerc. „Budu muset riskovat, abych skončil v šampionátu před Maxem. Dám do toho vše a uvidíme, co z toho bude.“

Leclerc odstartuje s Vettelem z druhé řady. Zatímco Němcovi se povedlo do posledního kvalifikačního kola najet, Monačan nestihl protnout cílovou čáru včas.

„Nevím, co se stalo,“ okomentoval Leclerc situaci z Q3. V týmovém rádiu vinil kolegu Vettela, který jel před ním. Podle Monačana jel čtyřnásobný šampion pomalu.

„To je život; někdy se to stane. Netuším, zda to byla pouze nešťastná situace nebo zda bychom mohli něco udělat jinak. Budeme to analyzovat a pokusíme se podobnou chybu neopakovat.“

Sebastian Vettel se ospravedlnil tím, že před ním jel Alexander Albon, kvůli kterému nemohl jet rychleji. Thajec jel naopak pomalu kvůli monopostu McLarenu.

„Alex jel pomalu kvůli McLarenu, který jel před ním. Musel jsem zpomalit a měl jsem studené pneumatiky. Kolo jsem ztratil už v první zatáčce a Charles ani nestihl najet do rychlého kola,“ řekl Vettel.

Jezdci Ferrari budou mít zítra na startu odlišnou sadu pneumatik. Sebastian Vettel vyjede na měkké sadě, zatímco jeho týmový kolega (stejně jako oba red bully a oba mercedesy) odstartuje na středně tvrdé sadě.

Sdílejte na:
Zavřít