V Soči mám nedokončený byznys, říká Valtteri Bottas

V Soči mám nedokončený byznys, říká Valtteri Bottas

Finský pilot Mercedesu Valtteri Bottas uvedl, že má v Rusku nedokončený byznys. Minulý rok pustil na první místo po týmové režii Lewise Hamiltona, který závod vyhrál.

Před dvanácti měsíci dominoval Valtteri Bottas ruskému víkendu a vedl závod až do doby, než Mercedes nařídil týmovou režii ve prospěch Lewise Hamiltona, protože britský pilot bojoval se Sebastianem Vettelem o titul mistra světa.

V letošním roce je nejbližším pronásledovatelem Lewise Hamiltona zmíněný finský jezdec, který ale ztrácí 65 bodů a do konce sezóny zbývá 6 závodů. Valtteri Bottas musel v Singapuru znovu akceptovat týmovou režii, tentokrát musel zpomalit, aby se Lewis Hamilton nepropadl až za Alexandera Albona v důsledku špatné strategie německé stáje.

Návrat by se mu mohl povést v Soči – má zde jednu výhru a dvakrát dojel na stupních vítězů.

„V Soči mám nějaký nedokončený byznys. Normálně je to pro mě dobrá trať a musím se ujistit, že bude znovu. Pro Ferrari by to mohla být dobrá trať se všemi rovinkami, ale přijíždíme s dobrým pocitem a odhodláním dokončit závod lépe než loni a jiným způsobem. S tak rychlým obratem ze Singapuru toho s autem moc neuděláte, ale budou tam věci, se kterými se dá pracovat ohledně nastavení auta,“ uvedl Valtteri Bottas.

Finský pilot se ještě vrátil k události ze Singapuru.

„Hlavně si vzít body a poučit se z víkendu, zapomenout a pokračovat dál. Pro mě osobně je to tak asi všechno, pak pojedu do Ruska, kde všichni začneme od nuly. Zkusím si vzpomenout na ty dobré pocity z minulých let a pokusím se najít stejný tok, který jsem tam našel předtím a z toho budu vycházet,“ dodal jezdec Mercedesu.

Sdílejte na:
Zavřít