V Singapuru to byl Nicův nejlepší víkend od mého příchodu k Mercedesu, tvrdí Wolff

V Singapuru to byl Nicův nejlepší víkend od mého příchodu k Mercedesu, tvrdí Wolff

Nico Rosberg si dojel v Singapuru pro další vítězství v sezóně a dostal se tak do čela Šampionátu jezdců. Šéf stáje Toto Wolff, říká, že to byl vůbec nejlepší Rosbergův víkend, který od svého nástupu k Mercedesu v roce 2013 zažil.

Uplynulý víkend nastoupil Rosberg do svého jubilejního 200. závodu, jenž patřičně oslavil vítězstvím a zařadil se tak do historických tabulek vedle Michaela Schumachera (VC Španělska 2011) a Jensona Buttona (VC Maďarska 2011), kteří jako jediní dokázali ve své 200. GP triumfovat.

Rosberg sice v prvním tréninku boural, ale poté už byl naprosto bezchybný. Kraloval ve zbylých dvou trénincích a v kvalifikaci ostatní deklasoval svým super rychlým kolem. Druhý Daniel Ricciardo na Red Bullu na něj ztrácel 0.5 sekundy a týmový kolega Lewis Hamilton dokonce 0.7 sekundy. Ale nesmíme zapomenout na to, že Hamiltona zastavila ve třetím tréninku technika, a to přesně problémy s hydraulikou a zavěšením, takže nemohl vyzkoušet kvalifikační simulace.

Z Němcova úspěchu je samozřejmě nadšený i jeho šéf Wolff, který uvedl, že „ to byl nejlepší Němcův víkend, který zažil, od té doby, co se připojil k Mercedesu“.

Rakušan se ke Stříbrným šípům přidal v lednu 2013. Od té doby se zasloužil o 21 vítězství (z celkových 22) Rosberga a to jeho poslední označil za úplně to nejlepší.

„Nica znám od roku 2013 a tohle je ten nejlepší Nico Rosberg, kterého jsem kdy během víkendu doposud viděl,“ pochvaluje si výkony svého svěřence v noční show čtyřiačtyřicetiletý rodák z Vídně. „Měli jsme tendenci k tomu říkat, že má Lewis úžasnou rychlost. To je to, co jsme tento víkend viděli u Nica. Byl naprosto rychlý. V kvalifikaci byl (skoro) o šest desetin rychlejší než druhý nejrychlejší čas. Je to něco, co jsme tu nebyli zvyklí vídat.“

„Stejně tak to bylo v závodě. Skvěle odstartoval, závod měl pod kontrolou, Úplným opakem byl Lewis, který neměl čistý víkend. Začal špatnou nohou a už se nedokázal zotavit. Pokud v Singapuru máte nedostatek kol v třetím tréninku a nevíte, jakým způsobem nastavovat, tak jste v začarovaném kruhu. Od tohoto okamžiku to šlo z kopce.“

„Důvěra je v Singapuru klíčová, a pak, když váš týmový kolega odstartuje tak rychle, jako to dokázal Nico, je to těžké,“ popsal v rozhovoru pro Morotsport.com.

Hamilton odcházel do letní pauzy s devatenáctibodovým náskokem na Rosberga. To už ale neplatí, protože se Němec dostal díky triumfům v posledních třech závodech do čela tabulky, ale stále zůstává stav velmi vyrovnaný. Jezdce Mercedesu totiž dělí pouhých osm mistrovských bodíků!

Závod od závodu se nálada v týmu mění. Jednou je na výslunní Brit, podruhé zase Němec. Wolffa by nepřekvapilo, kdyby se v Malajsii karty obrátily opět v Hamiltonův prospěch.

„Máme sklony jednoho vynášet do nebes a druhého shazovat. Měli jsme to poslední tři roky, kdy oba bojovali o šampionát. Tyto záchvaty už jsme zažili,“ uvedl Wolff.

„Pamatuji si, jak jsme před pár týdny mluvili o momentu Hamiltona a tenhle víkend tu náhle máme tohohle mega Nica. Za dva týdny v Malajsii uvidíme, jestli se to změní, nebo to zůstane stejné,“ uzavřel Wolff.

Sdílejte na:
Zavřít