V prvním tréninku zkráceném na 20 minut kvůli počasí byl nejrychlejší Verstappen

V prvním tréninku zkráceném na 20 minut kvůli počasí byl nejrychlejší Verstappen

První páteční trénink v Šanghaji byl dvakrát přerušen červenými vlajkami, kvůli tomu, že by záchranářský vrtulník kvůli špatné viditelnosti nemohl v případně nutnosti přistát u místní nemocnice. Trénink trval přibližně 20 minut. Nejrychlejším mužem byl Max Verstappen. Šest pilotů nestihlo zajet měřené kolo.

Jezdci nezaháleli a ihned po rozsvícení zelených světel vyrazili na ještě poměrně mokrou trať. Jako první se na trati objevil Kevin Magnussen s obutými pneumatikami do přechodných podmínek. Za nedlouho však svůj Haas nezvládl uřídit a ve druhé zatáčce se roztočil. V tom samém místě udělal hodiny také jeho týmový kolega Romain Grosjean.

Po čtyřech minutách zavlála první červená vlajka, ale tentokrát v tom neměl prsty žádný z jezdců, nýbrž byla vyvěšena kvůli tomu, že by záchranářská helikoptéra nemohla přistát kvůli špatné viditelnosti u místní nemocnice. Po třiceti minutách byl trénink restartován, avšak ne na dlouho.

Několik jezdců se ocitlo mimo trať. Mezi nimi byl i  Nico Hülkenberg, který skončil v kačírku, ze kterého se sám nedokázal dostat, proto bylo aktivováno virtuální safety car. 

Přibližně 25 minut před koncem byl trénink opět zastaven ze stejného důvodu jako na začátku. Z ředitelství závodu dokonce přišla informace, že kvůli počasí bylo zavřeno i místní letiště.

Úvodní trénink tedy trval něco málo přes 20 minut. Nejlépe si poradil na mokré vozovce Max Verstappen, jenž byl rychlejší o 1,5 vteřiny než druhý Felipe Massa. Měřené kolo nestihl zajet Jolyon Palmer, Sebastian Vettel, Kimi Räikkönen, Esteban Ocon, Sergio Pérez a Lewis Hamilton.

Druhý trénink startuje v 8 hodin. Snad se do té doby počasí umoudří a uvidíme na trati více akce.

Sdílejte na:
Zavřít