V prvním tréninku na GP Japonska nejrychlejší Bottas

V prvním tréninku na GP Japonska nejrychlejší Bottas

Na japonské Suzuce zahájil víkend s nejrychlejším časem Valtteri Bottas. O double stříbrných šípů se pak postaral druhý Lewis Hamilton. Ferrari na své německé soupeře ztratilo celou jednu sekundu.

Před začátkem prvního tréninku byl oficiálně zrušen sobotní program, který zahrnuje třetí trénink a kvalifikaci. Kvalifikační jízdy se přesouvají na neděli ráno.

Jezdci na trať vyjeli za příjemných podmínek, které ani zdaleka nepřipomínají nebezpečí blížícího se tajfunu. Teplota vzduchu byla skoro 25 stupňů Celsia, teplota trati se vyšplhala na 30.

Několik desítek metrů po výjezdu z boxů zastavil u kraje Carlos Sainz. Za pomoci maršálů byl odtlačen zpět do boxů.

Stejně jako každý rok jsme i letos mohli obdivovat rozmanitou kreativitu místních motoristických fanoušků.

V zatáčce Spoon (česky lžička) překvapil Valtteriho Bottase pomalu jedoucí Charles Leclerc. Fin probrzdil své pneumatiky.

Prvním jezdcem, který překonal hranici 300 km/h, se tento víkend stal Max Verstappen na Red Bullu. Rudým býkům okruh Suzuka pravidelně sedí a zdá se, že ani letos to nebude výjimkou.

Ačkoliv měl na začátku tréninku Carlos Sainz na McLarenu problémy, na trať se vrátil. Zajel sedmý nejrychlejší čas.

Týmy berou páteční tréninky jako testovací jízdy, Williams zjišťoval tok vzduchu za pomoci speciálních barev.

Nejrychlejší dopolední časy si připsali jezdci Mercedesu v čele s Valtterim Bottasem. Třetí byl Sebastian Vettel, který se jako jediný ze zbytku pole dokázal dostat pod hranici jedné sekundy. Za čtyřnásobným šampionem skončil jeho týmový kolega Charles Leclerc. Max Verstappen a Alex Albon skončili pátý, respektive šestý.

Do top 10 se vešli ještě Carlos Sainz na McLarenu, Sergio Pérez a Lance Stroll na Racing Pointu a desátý nejrychlejší čas si připsal Sainzův týmovým kolega Lando Norris.

Sdílejte na:
Zavřít