V posledním tréninku byl nejrychlejším jezdcem Pierre Gasly

V posledním tréninku byl nejrychlejším jezdcem Pierre Gasly

Pierre Gasly zajel nejrychlejší čas třetího tréninku v Baku. Druhým nejrychlejším byl Sergio Pérez a třetici nejrychlejších uzavíral Lewis Hamilton. Verstappenův trénink trval pouze půl hodinu, vymstila se mu patnáctá zatáčka.

Pirelli si pro tento víkend přichystalo nejměkčí možnou variantu pneumatik. Stejná sada pneumatik, která byla jezdcům dostupná v Monaku.

 

Nováčci stáje Haas vyjeli na trať jako první, Mick Schumacher a Nikita Mazepin sbírali drahocenné kilometry. K nováčkům se ihned vzápětí přidal jeden z nejzkušenějších jezdců, Fernando Alonso.

Problémy pro Mercedes setrvávají i dnes, Valtteri Bottas musel opět předvést své umění piruet. Lewis Hamilton si stěžoval svému závodnímu inženýrovy Peterovi Bonnigtonovi, že necítí přítlak v zadní ani v přední části vozu.

Po první dvacetiminutovce byli nejrychlejší oba jezdci stáje AlphaTauri, Pierre Gasly a Júki Cunoda.

„I mistr tesař se někdy utne,“ Max Verstappen se ocitl na stejném místě jako včera Charles Leclerc, bohužel pro něj si zničil tyč řízení a nemohl své auto dovést zpět do garáže. Incident si vyžádal červenou vlajku. Pro Maxe tímto trénink skončil o půl hodiny dřív.

Auto bylo odtaženo, po deseti minutách byl trénink obnoven.

V poslední dvacetiminutovce bylo na trati rušno, všichni jezdci kromě Verstappena, si chtěli ještě naposled projet trať, než přijde na řadu kvalifikace.

Dnes se problémy s motorem nevyhnuly druhému z jezdců stáje Williams. George Russell musel svůj vůz zaparkovat mimo trať. Z auta vytékal olej.

Lewis Hamilton se vyšvihl na třetí místo, hlavně díky obrovské pomoci Sergia Péreze, který mu rozrážel vzduch na dlouhé cílové rovince. Můžeme se tedy těšit na strategická rozhodnutí stájí v kvalifikaci, který z jezdců pomůže svému kolegovi.

Nejrychlejším jezdcem posledního tréninku byl Pierre Gasly.

Výsledky posledního tréninku:

 

 

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Tomáš Wala)
Sdílejte na:
Zavřít