V McLarenu touží po dalších triumfech

V McLarenu touží po dalších triumfech

Britský tým se rozhodně necítí být ze hry o letošní mistrovský titul a apeluje na své závodníky, aby v druhé polovině sezony posbírali co nejvíce vítězství ve Velkých cenách.

Exmistr světa Lewis Hamilton ztrácí na lídra šampionátu Sebastiana Vettela 88 bodů, jeho stájový kolega Jenson Button rovnou stovku. Oba piloti stáje McLaren získali po jednom vítězství během posledních dvou Velkých cen a zlepšující se forma stříbrných šípů je opravdu znatelná. McLaren by se mohl dostat do čela šampionátu, pokud by v nadcházejících třech závodech získal tři dvojitá vítězství, zatímco Vettel ani Webber by ani jeden závod nedokončili.

Generální ředitel McLarenu Jonathan Neale potvrdil, že cílem McLarenu v nadcházejících závodech je především získat co nejvíce vítězství a udržet se v boji o mistrovský titul. „Pokud jde o náš tým, tak se toho příliš nemění, oba závodníci mají stejné podmínky i v nadcházejících závodech, ani jeden z pilotů nebude upřednostňován,“ slibuje Neale.

„Nehodláme vymýšlet nějaké strategické hry, budeme i nadále bojovat o každý bod, ale také o každou šanci na zisk dalšího vítězství. Tato sezona ještě zdaleka není rozhodnuta a náš tým je aktuálně ve hře o oba mistrovské tituly,“ nastínil dále generální ředitel týmu. „McLaren, Ferrari a Red Bull jsou jediné týmy v šampionátu, které mohou aktuálně vyhrávat jednotlivé Grand Prix. Naším úkolem v nadcházejících týdnech je zajistit, aby prvně zmíněný tým získal těchto triumfů co nejvíce,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít