Už nemáme na rovinkách takový strach, říká Verstappen

Už nemáme na rovinkách takový strach, říká Verstappen

Vítěz dvou letošních závodů Max Verstappen se nechal slyšet, že výkonnostně náročné okruhy již nejsou pro Red Bull překážkou. Ztráta Hondy na těchto okruzích se podle něj postupně maže.

Max Verstappen zatím zvítězil ve dvou letošních závodech, nejdříve v Rakousku porazil v přímém souboji o vítězství Charlese Leclerca a poté v zvítězil v chaotickém závodu na Hockenheimringu v Německu.

V poháru jezdců je v tuto chvíli na třetím místě se ztrátou 7 bodů na Valtteriho Bottase. Red Bull mezi konstruktéry ztrácí 44 bodů na druhé Ferrari.

Honda je letos velmi spolehlivým dodavatelem pohonných jednotek. Red Bull má na kontě pouze 2 odstoupení, obě v podání nyní již bývalého pilota rakouského týmu Pierra Gaslyho. Ten z technických důvodů odstoupil pouze jednou, a to v Ázerbájdžánu. Podruhé odstoupil po kolizi s Alexem Albonem v Německu.

Kromě výkonu ale začala Honda fungovat i výkonnostně. Max Verstappen pokrok ve vývoji chválí.

„Vloni jsme rozhodně výkonnostně ztráceli, na těchto kritických tratích to bylo velmi bolestivé,“ nechal se slyšet 21letý Holanďan.

„Letos jsme velmi blízko Mercedesu. Ferrari je samozřejmě velmi silné na rovinkách, ale mají méně přítlaku. Jsme na tom v souboji s nimi (s Ferrari) velmi dobře, ale občas mají výhodu, například v Silverstonu.“

„To stejné bylo na Hockenheimringu, byla to pro ně perfektní trať. Víme, že můžeme zlepšit auto. Z motorové stránky na to hodně tlačí.“

Verstappen se prý před GP Velké Británie obával, že jej čeká náročný víkend, ale byl příjemně překvapený. Místo zklamání podle něj předvedl Red Bull skvělý výkon a zažil od vstupu do turbo hybridní éry nejsilnější Grand Prix.

Podle něj bylo úžasné ztrácet na vedoucího Hamiltona pouhé 2 desetiny sekundy v kvalifikaci. Belgie a Itálie ale budou rozhodně větší výzvou.

„Nevím, zda to mohu nazvat strachem, ale určitě je to negativní pocit, který se nyní na vysokorychlostních okruzích postupně vytrácí,“ řekl vítěz dvou letošních závodů.

„Ve Spa ani v Monze jsme vloni nebyli vůbec špatní, rozhodně to bylo lepší, než jsme očekávali. Navíc jsme se letos od Rakouska o hodně zlepšili.“

Sdílejte na:
Zavřít