Udělali jsme menší krůček vpřed, hodnotí Wehrlein první den v Suzuce

Udělali jsme menší krůček vpřed, hodnotí Wehrlein první den v Suzuce

Esteban Ocon i Pascal Wehrlein si v pátek dopoledne odbyli během tréninků svou premiéru na jednom z nejnáročnějších okruhů v kalendáři F1 vůbec, v Sepangu. Manor si připravil pro tento víkend nová vylepšení, která, jak se zdají, přinesla své ovoce, tedy alespoň podle Němce.

Britská stáj nasadila v pátek na vozy svých svěřenců několik drobných nových částí, díky kterým by mělo být lepší vyvážení. Podle Wehrleina to přineslo ovoce a udělali menší krůček vpřed. Bylo to vidět i na průběžných časech během jednotlivých tréninků, kdy zajížděli slibné časy. Na špičku ztráceli něco málo přes tři sekundy a ve druhém tréninku dokonce porazili jeden z vozů Sauberů, Marcuse Ericssona.

„Velmi jsem se těšil, až se po trati projedu. Není to jednoduchá dráha, ale doposud jsem celkem spokojený a mám v autě mnohem lepší pocit než v posledním závodě,“ shrnul první den v Japonsku úřadující šampión DTM. „Zdá se, že jsme se posunuli trochu vpřed.“

„Nejdůležitější je, že jsme našli dobré nastavení a v průběhu obou tréninků jsme se krok po kroku zlepšovali. Jsem si jistý, že ve třetím tréninku budeme moci z toho vymáčknout ještě trochu více, a proto budeme dobře připraveni na kvalifikaci,“ uzavřel jednadvacetiletý pilot.

Na Ocona udělal okruh obrovský dojem, pobyt na trati si nesmírně užívá. „Miluji všechno, co se týká fanoušků, trati a Japonska obecně. Nemůžu se toho místa nabažit,“ rozplývá se Ocon po prvních okamžicích strávených v zemi zapadajícího slunce. „Můj první den na trati jsem si velmi užil. Je to velmi technická a náročná trať. Miluji šikany, které jsou velmi rychlé, proto si nesmírně užívám, když jimi projíždím,“ uvedl.

Francouz věří, že budou schopni v neděli bojovat se Sauberem o udržení desátého místa v Poháru konstruktérů: „Naše tempo v závodní simulaci vypadá velmi slibně. Musíme ještě trochu zapracovat na kvalifikační rychlosti, ale jsem optimistický, že v neděli můžeme svést dobrý boj.“

Sdílejte na:
Zavřít