U Renaultu panuje spokojenost

U Renaultu panuje spokojenost

Francouzská stáj se aktuálně nachází na pátém místě v Poháru konstruktérů a zdá se, že v posledních třech závodech letošního ročníku si to s Mercedesem rozdá o bramborovou pozici.

Šéf stáje Eric Boullier může být v letošním ročníku s výsledky své stáje určitě spokojený, oproti loňské sezóně totiž Renault zaznamenal výrazné zlepšení a nachází se na páté příčce v Poháru konstruktérů, jen s minimálním odstupem na čtvrtý Mercedes. I tak ale velké nadšení ve stáji nepanuje, tým z Francie se totiž chce opět vrátit tam, kam patřil před několika lety, na vrchol startovního pole.

Stáj získala v letech 2005 a 2006 dva mistrovské tituly, poté ale odešel hlavní tahoun týmu, Fernando Alonso a francouzský tým se pohyboval na hranici bodovaných umístění. V letošním ročníku je situace lepší, i tak by se ale tým rád vrátil na vrchol.Nacházíme se na té nejvyšší úrovní závodů, nebudeme spokojeni až do té doby, než začneme vyhrávat,“ řekl s nadsázkou britskému Autosportu Boullier.

Nicméně v posledních týdnech a měsících jsme zaznamenali velký pokrok a celý náš tým si za to zaslouží opravdu velkou pochvalu,“ řekl dále šéf francouzské stáje.Nyní je jen na nás, zda-li začneme na těchto solidně vybudovaných základech stavět novou kapitolu, zázemí a prostředky k tomu určitě máme, vše je v našich rukou, musíme náš postup dotáhnout až do samotného konce,“ dodal.

Skvěle se v Renaultu v letošním ročníku prezentuje především polský závodník Robert Kubica, který potvrdil, že u francouzského týmu by v roce 2011 mohl bojovat na samotné špici startovní listiny.Již nyní se těším na nadcházející sezónu, protože se zdá, že před sebou můžeme mít opravdu velmi silný ročník, kde budeme bojovat o stupně vítězů, možná i o vítězství. Pokud ale chceme uspět, měl by náš tým mít dostatečně vyrovnanou jezdeckou dvojici,“ dodal Kubica. S výkony ruského pilota Vitaly Petrova zatím stáj spokojena býti nemůže.

Sdílejte na:
Zavřít