U Ferrari panuje i přes problémy z dopoledne spokojenost

U Ferrari panuje i přes problémy z dopoledne spokojenost

Španěl Fernando Alonso vyjádřil radost nad pokrokem svého týmu v průběhu závěrečných předsezónních testů ve španělské Barceloně.

Dvojnásobný mistr světa z let 2005 a 2006, Fernando Alonso odjel v ranní části testovacího dne pouze 11 kol. Poté musel odstavit svůj rudý vůz kvůli problémům s elektronikou vozu. Oprava problému trvala několik hodin, odpoledne již mohl Alonso zpět na trať.

Odpoledne byl španělský závodník mnohem aktivnější, celkem odjel 74 kol, ovšem na lepší jak sedmé místo v konečném hodnocení to nestačilo. Sám závodník přiznal, že i když se testovací program Ferrari nevyvíjel podle plánu, nakonec je s odvedenou prací velmi spokojen.

Rozhodně to nebyl příliš vydařený den, ovšem i z dnešního dne si můžeme odnést hodně pozitiv,“ přiznal Fernando Alonso oficiálním stránkám italské stáje Ferrari. Na voze F10 jsme v průběhu dnešního dne vyzkoušeli několik nových prvků a nasbírali jsme řadu cenných údajů. Teď musíme pochopit, jak těchto nových dílů co nejlépe využít,“ řekl dále Španěl.

Trať dnes opravdu nebyla v nejlepších podmínkách, bylo tu spoustu špinavých stop, navíc velmi často foukal nepříjemný vítr,“ stěžoval si pilot. Bylo velmi zvláštní testovat vůz na trati, na které se v letošní sezóně pojede také Velká cena. Mohli jsme tedy společně s týmem pracovat na získání důležitých dat. Celkově mohu říct, že to byl vydařený den,“ dodal Alonso.

Sdílejte na:
Zavřít