Týmy souhlasily s 22 závody pro rok 2020

Týmy souhlasily s 22 závody pro rok 2020

Týmy podpořily kalendář s dvaceti dvěma závody v kalendáři sezóny 2020 bez nároku na další motor, řekl šéf Mercedesu Toto Wolff.

Jelikož se Velká cena Španělska blíží k jednoleté dohodě, majitelé F1 Liberty Media se přiklánějí k přidání dalšího závodu.

Se zvýšením počtu závodů na vyšší, než je 21, musí souhlasit týmy a toto téma bylo dnes ráno projednáváno na tradiční schůzce mezi šéfy týmů a ředitelem F1 Chasem Careyem.

V rozhovoru po meetingu Wolff řekl, že závod navíc byl schválen týmy bez nároku na čtvrtý motor, čímž dojde ke zvýšení výdajů pro zákaznické týmy.

„V podstatě jsme souhlasili s 22 závody,“ řekl Wolff. „Musíme Liberty nechat dělat jejich práci a pokud jsou schopni přilákat další promotéry, musíme je v tom podpořit.

Nebudeme tedy měnit technické regule kvůli závodu navíc. Bylo to součásti debaty, kterou jsme vedli. Neměli bychom se na to dívat jako na příležitost pro povolení více komponent.“

„Stejně tak ale musíme chránit naše lidi a nás všechny, protože by se to mohlo dostat do bodu, kdy už to nebude možné zvládnout s jedinou posádkou. To se stává faktorem, který potřebuje řešení.“

Jelikož týmy podporují závod navíc, musí se teď Liberty pokusit dokončit fungující kalendář.

Je tedy možné, že uvidíme více závodů s pouhým týdenním rozestupem. Jedním z případu by mohla být Velká cena Bahrajnu, která by mohla následovat hned po Velké ceně Austrálie, která se koná 15. března.

Po Bahrajnu by mohla následovat Čína a týden po ní Vietnam.

Sdílejte na:
Zavřít