Trulli: Novým gumám chybí zkušenosti

Trulli: Novým gumám chybí zkušenosti

Ital Jarno Trulli se domnívá, že pneumatiky Pirelli stále stoprocentně nenaplňují svůj potenciál a během testů je patrné, že jim chybí zkušenost s monoposty Formule 1.

Pneumatiky Pirelli se do Formule 1 vrací poprvé od roku 1991 a společnost potvrdila, že že pneumatiky jsou navrženy tak, aby při optimálních podmínkách každý pilot zastavoval dvakrát u svých mechaniků. Ital Jarno Trulli se ale domnívá, že pneumatiky stále nejsou dostatečně kvalitní a chybí jim rovnováha. „Myslím si, že novým gumám stále něco chybí, protože nejsou dostatečně vyvážené,“ řekl Trulli pro britský Autosport.

Ital také značně tlumí nadšenost z více předjíždění díky flexibilním zadním přítlačným křídlům. Podle pilota to nemusí zaručeně přinést atraktivnější závody. „Jsme přesvědčeni o tom, že flexibilní křídla přinesou atraktivnější závody, protože to každý tvrdí? Bylo by lepší počkat na první závody, které nám ukážou jak to doopravdy je,“ řekl dále.

Formule 1 zkrátka mění pravidla příliš často,“ myslí si italský pilot, jeden z nejstarších závodníků ve startovním poli. „Zcela nejlepší by bylo, kdyby se všechny zúčastněné strany dokázaly dohodnout na tom, co vlastně chtějí. Rozhodně by se nejednalo o jednu schůzku, muselo by se na takovém systému pracovat třeba rok, možná dva, pokud by to bylo nutné, ale posléze by tato revoluční pravidla mohla fungovat několik desítek let,“ domnívá se Jarno Trulli, pilot stáje Team Lotus.

Sdílejte na:
Zavřít