Třetí trénink ovládl Hamilton, Ocon v závěru boural

Třetí trénink ovládl Hamilton, Ocon v závěru boural

Třetí trénink opět ovládl Mercedes v čele s Lewisem Hamiltonem. Za druhým Bottasem skončil třetí Verstappen. Jízdy byly předčasně ukončeny kvůli nehodě Estebana Ocona.

Teplota trati byla oproti druhému tréninku nižší, dosahovala 42 stupňů Celsia. Vzduch se blížil k 30 stupňům.

Jako první vyjel do posledního tréninku na závodní trať Kevin Magnussen s Haasem.

První měřený čas si na středně tvrdé sadě zapsal Lando Norris s McLarenem. Brit se v pátek trápil na nejtvrdší směsi pneumatik, dokonce ji označil za „odpad“.

Po patnácti minutách měli na svém kontě měřený čas pouze tři jezdci – Kimi Räikkönen, Lando Norris a Antonio Giovinazzi.

Daniil Kvjat si postěžoval na své pneumatiky. Prý se na nich necítil tak dobře jako v předchozím dni. Po pěti kolech hlásil, že už v sobě nemají žádnou sílu.

Po půl hodině vypadalo pořadí takto: Bottas, Hamilton, Leclerc, Gasly, Stroll, Kvjat, Sainz, Grosjean, Räikkönen a Norris.

Svůj první čas zajel po více než půl hodině Max Verstappen a okamžitě vystřelil na třetí místo průběžného pořadí. Postupně na měkké sadě zrychloval, na vedoucího Bottase ztrácel pouhých 189 tisícin sekundy.

Lando Norris na své pneumatiky opravdu tlačil. V 13. zatáčce mu ustřelil zadek vozu a dostal se do přetáčivého smyku. Naštěstí svůj monopost zkorigoval.

20 minut před koncem skočil na druhé místo Carlos Sainz. Na Valtteriho Bottase ztratil 75 tisícin sekundy. Bylo zjevné, že Mercedes nejede naplno.

Jako bychom to zakřikli. 10 minut před koncem oba mercedesy odskočily nejbližší konkurenci. Lewis Hamilton převzal vedení před druhým Bottasem, náskok na třetího Sainze činil 8 desetin sekundy.

Nicholas Latifi si postěžoval na Maxe Verstappena, který jej zablokoval v rychlém kole.

Jezdci ke konci tréninku absolvovali kvalifikační simulace. Max Verstappen se vrátil zpět na třetí místo se ztrátou půl sekundy na vedoucího Hamiltona.

Norris nebyl jediným jezdcem, který si vyzkoušel rally s monopostem F1. V 10. zatáčce potkal přetáčivý smyk i Daniila Kvjata.

Třetí trénink byl předčasně ukončen dvě minuty do konce kvůli nehodě Estebana Ocona. Francouz rozstřelil svůj renault na krátké rovince mezi třetí a čtvrtou zatáčkou. Ocon byl překvapen pomalu jedoucím Magnussenem, při prudkém brzdění ztratil kontrolu nad svým vozem a havaroval do zídky.

Nejrychlejším jezdcem posledního tréninku na VC Španělska byl Lewis Hamilton. Druhý skončil Bottas a třetí Verstappen.

Čtvrté místo si nakonec udržel Carlos Sainz před pátým Pérezem a šestým Leclercem. Do top 10 se ještě vešli sedmý Gasly, osmý Stroll, devátý Albon a desátý Ricciardo.

Kvalifikace začíná v 15:00.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Petr Čermák)
Sdílejte na:
Zavřít