Třetí testovací den pro Kvjata, Honda drží

Třetí testovací den pro Kvjata, Honda drží

Ve středu patřilo čelo Daniilu Kvjatovi z Toro Rosso. Zdá se, že Honda bude spolehlivější. než tomu bylo v posledních letech.

Ani středa se v Katalánsku neobešla bez červených vlajek.  Testování bylo zastaveno kvůli neposlušné technice na voze testovacího pilota americké stáje Haas Pietra Fittipaldiho. Vypověděla mu službu elektronika. Odpolední jízdy přerušil opět VF-19, tentokrát ztratil v osmé zatáčce výkon Romain Grosjean.

V Mercedesu se dnes vystřídal Valtteri Bottas s Lewisem Hamiltonem, který se zaměřil na závodní simulaci. Právě proto zaujal v konečném pořadí až předposlední místo. Za ním už skončil pouze nováček u Williamsu George Russell, který za britským závodníkem zaostal o pět vteřin. Kromě toho měl na kontě nejmenší počet kol. To však způsobil především fakt, že s FW42 vyjel až odpoledne.

Bez problému šlapala pohonná jednotka od Ferrari, přičemž solidní kolo zajel jak Sebastian Vettel v rudém voze, tak i jeho bývalý kolega Kimi Räikkönen v Sauberu.

Zraky se rovněž upíraly na monoposty, v jejichž útrobách pracují agregáty od Hondy. Japonští motoráři očividně udělal další krok vpřed, jelikož se nepotýkají s tolika potížemi jako v předchozích letech a jsou schopni zaznamenat i reprezentativní časy. Nejrychlejší kolo v hodnotě 1:17.704 zajel navrátilec Daniil Kvjat. Pilot Red Bullu, který od letoška také odebírá stejné motory jako jeho juniorka, Max Verstappen skončil pátý.

 

Sdílejte na:
Zavřít