Toto Wolff popsal roli Rusella při VC Holandska

Toto Wolff popsal roli Rusella při VC Holandska

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff prozradil, že rozhodnutí George Russella zůstat na trati v dešti při VC Holandska ovlivnilo fungování týmu a zanechalo v něm pocit zmatenosti.

George Russell se tak rozhodl sám poté, co mu tým řekl, aby zajel do boxů hned v prvním kole VC Holandska, když začalo pršet. Sergio Pérez vyměnil gumy na konci prvního kola a výrazně tak získal náskok nejen na konkurenci, ale i na Maxe Verstappena, když se po startu ze sedmého místa dostal do vedení závodu s náskokem 14 sekund, a to s odvážným přezutím na intermediálky.

George Russell i jeho týmový kolega z Mercedesu Lewis Hamilton však zůstali mimo a propadli se na 16. a 18. místo. Hamilton se nakonec dokázal dostat a projel cílem na šestém místě, Russell bohužel takové štěstí neměl.

Po závodě Wolff řekl Sky Germany, že Russellovo rozhodnutí způsobilo, že se tým Mercedes cítí trochu ztracený.

„George nám řekl, abychom zůstali na trati i během druhého a třetího kola, a na to se samozřejmě musíte spolehnout. Nedívali jsme se na náskok, který si Pérez vytvořil, a déšť přišel rychleji a byl mnohem silnější, než jsme očekávali. Naše předpovědi to nezaznamenali“.

„Pilot má na trati největší přehled o počasí, a tak jsme se řídili tím co nám George řekl: Ne, zůstaňme venku, což bylo kolektivní rozhodnutí,“ připustil Wolff.

„Až doteď dokázal dobře odhadnout podmínky, ale tentokrát jsme byli ztraceni. Bylo tam prostě příliš mnoho vody. Myslím, že jsme měli auto, které mohlo být klidně mnohem více vepředu, ale tohle je motorsport.“

Pro Mercedes to byla škoda, protože jejich vůz vypadal poměrně rychle na to, aby mohl bojovat o přední příčky, zvláště když Max Verstappen vyhrál pouze o 3,744 sekundy. Hamilton měl pravděpodobně rychlejší auto než Fernando Alonso na druhém místě a Alonsovi se na konci podařilo vydat ze sebe maximum, aby mohl bojovat proti Verstappenovi. Tato chyba stála tým cenné body, přiznal později Wolff.

„Na začátku jsme udělali obrovskou chybu. Mezi jízdou v těchto podmínkách a strategií, a to včetně mě. Nevěděli jsme, že by mohl být Pérez během prvního rychlejší o 25 sekund. Nedá se to říct hezky, zkazili jsme si závod.“

Sdílejte na:
Zavřít