Top 10 pilotů sezóny 2022 podle šéfů stájí formule 1

Vyšel každoroční seznam deseti nejlepších jezdců sezóny 2022, který je sestavený tak, jak hlasovali šéfové jednotlivých stájí královny motorsportu. Tajné hlasování, které provedlo vedení formule 1, funguje na stejném principu jako bodování v závodech (1. místo 25 bodů, 2. místo 18 bodů atd.).

Není žádným překvapením, že na prvním místě se umístil Max Verstappen, který získal svůj druhý mistrovský titul velmi dominantním způsobem. Nizozemec vyhrál 15 závodů a získal od šéfů stájí 207 bodů z 250 možných.

Stejně jako v šampionátu jezdců na druhém místě skončil Charles Leclerc, který zaostal o 63 bodů. Na pódiu je doplnil George Russell, který odjezdil svoji první sezónu za Mercedes. Na další pořadí se můžete podívat v přiložené tabulce.