Tomáš Richtr: Pravá síla Mercedesu a Ferrari

Tomáš Richtr: Pravá síla Mercedesu a Ferrari

U málokterých sportů je věnována tak velká pozornost tréninkovým přípravám jako u Formule 1. Jak vidí rozložení sil komentátor přenosů Tomáš Richtr?

Doba recese (ekonomické krize) je pryč a automobilky opět hledají své uplatnění. Vloni se vrátila Honda a letos Renault. Seriálu v posledních dvou sezonách dominuje Mercedes, a Ferrari již letos musí najít cestu k zisku titulu mistra světa.

Přesně v tomto duchu se ponese letošní ročník Formule 1. Udrží si Mercedes svou dominantní úroveň? Nebo Ferrari konečně najde rozřešení a vyzve Mercedes k férovému souboji o titul? O kolik se polepší Honda, která se ve spolupráci s McLarenem snaží umožnit mistrům světa Fernandu Alonsovi a Jensonu Buttonovi nepřipadat si, jak ti největší propadlíci tohoto formulového světa?

A co Renault? Renault se nám vrátil do Formule 1. Odkoupil tým Lotus a udělal z něj zcela nový tým. Najal nové jezdce: Brita Jolyona Palmera a Dána Kevina Magnussena. Kritici říkají, že Formule 1 je v krizi.

Jenomže sezona začíná až o třetím březnovém víkendu. Ale již v době, kdy byly v plném proudu (jen tréninkové) oficiální testy F1, se to v dějišti katalánského okruhu u Barcelony hemžilo, jako kdyby šlo o skutečnou velkou cenu. Zájem je obrovský. A zájem je obrovský, protože jsou velká očekávání.

Mercedes je pod tlakem a od Ferrari se čeká titul mistra světa. Pod tlakem je i Honda, která nemůže opakovat chyby loňské sezony. Fernando Alonso nemá takovou trpělivost. Je to dvojnásobný šampion. A jeho týmovým kolegou je mistr světa sezony 2009 Jenson Button. Jedná se o regulérní souboj titánů. A ten se odehraje na platformě největšího počtu závodů v historii Formule 1: 21 velkých cen. Cesta to bude dlouhá, ale vzrušující, napínavá a plná emocí.

Sledujte první závod, Velkou cenu Austrálie, na Sport 2 už 20. března.

Sdílejte na:
Zavřít