Tohle si mohl Leclerc odpustit, zlobí se Bottas

Tohle si mohl Leclerc odpustit, zlobí se Bottas

Fin dostal hned v prvním kole od Monačana ránu, která poškodila jeho přední křídlo. Výměna jej srazila na chvost pole, výsledkem bylo osmé místo v cíli.

Valtteri Bottas označil manévr Charlese Leclerca v prvním kole Velké ceny Maďarska za zbytečný. Výsledkem kontaktu bylo polámané přední křídlo na Finově mercedesu, jehož oprava znamenala propad na konec pole a stíhací jízdu.

„Byl jsem na vnějšku vedle (Maxe) Verstappena, takže jsem se snažil brzdit pozdě, chtěl jsem ho objet zvenku,“ komentoval situaci v první zatáčce po startu Bottas. „On šel na brzdy také pozdě, takže jsem trochu zablokoval kolo, což vytvořilo malou plošku na pneumatice, kvůli čemuž bylo auto v nájezdu do druhé zatáčky trochu nedotáčivé.

To bylo ale všechno OK. Lewis byl taky na vnějšku, ale bylo tam pořád místo pro nás pro oba, možná jsem ho tam nechal až moc, jelikož se mu do třetí zatáčky podařilo udržet slušnou rychlost. Jeli jsme bok po boku, on mi samozřejmě žádné místo nenechal, což ovlivnilo můj výjezd ze třetí zatáčky, musel jsem ubrat.

V nájezdu ke čtvrté zatáčce mě pak zprava objel Charles, najednou do mě zatočil a trefil mě na přední křídlo. A bylo hotovo, můj závod byl zkažený. Hned na začátku jsem ztratil spoustu času, pak jsem brzy stavěl, celý závod jsem se prokousával provozem, to byl můj příběh.“

Bottas dodal, že se původně domníval, že za incident mohl on sám, opakované záběry jej ale přesvědčily o opaku.

„V tu chvíli, kdy se to stalo, jsem si myslel, že jsem se prostě díval někam jinam a možná jsem ho neviděl, stalo se to tak rychle,“ řekl. „Když jsem ale viděl záznam a také záběry od (Sebastiana) Vettela, bylo jasně vidět, že jsem jel prostě rovně, on byl vpravo a i kdyby jel dál rovně, ve čtvrté zatáčce by přede mnou zůstal. Najednou ale zahnul doleva a já už nestihl zareagovat. Mám rád tvrdé závodění, to je jasné, ale tohle bylo úplně zbytečné.“

Sdílejte na:
Zavřít