Těžší monoposty nutí ke změně stylu jízdy, říká Leclerc

Těžší monoposty nutí ke změně stylu jízdy, říká Leclerc

Nová pravidla a nové monoposty pro sezónu 2022 přináší mnoho změn. Jednou změnou je i hmotnost celého monopostu, která se i přes odstranění několik komponentů zvýšila. Nejen nová aerodynamika, ale i větší hmotnost nutí jezdce ke změně stylu jízdy.

Pilot Ferrari, Charles Leclerc, ovládl středeční dopoledne předsezónních testů v Barceloně. I druhý den odpoledne zajel nejrychlejší kolo, což naznačuje velmi dobrý výkon a nastavení vozu pro Scuderii.

Výkony předsezonních testů jsou více méně irelevantní. Hlavním účelem je ujistit se, že nové monoposty vše splňují, zvyknout si na nové změny předpisů a najet několik kilometrů.

Přestože komponenty z horní části byly odstraněny, váha monopostů se zvýšila. Jezdci tak musí přizpůsobit svůj styl jízdy těžším monopostům.

„Kromě té změny váhy jsem si zimní testování užil,“ říká Leclerc.

„Je to nové, celé auto je kompletně nové, takže musíte přizpůsobit svůj styl jízdy, což je pro nás jezdce velmi zajímavé, vyzkoušet si jiné věci oproti minulým rokům, kdy změna z jednoho na druhý monopost nebyla tak velká.“

„Letos je to pro nás jezdce velmi zajímavé.“

„Brzdění je odlišné, vzdálenost sama o sobě není až takový rozdíl, ale způsob, jakým brzdíte je jiný. Stále se snažím najít perfektní místo a způsob, jak s tímto monopostem brzdit.“

Na dotaz, jak přesně jezdci byli nuceni se přizpůsobit, Leclerc odpověděl: „Řekl bych, že především váze monopostu.“

Sdílejte na:
Zavřít