Team Lotus představil T128

Team Lotus představil T128

Team Lotus dnes ráno představil veřejnosti svůj nový monopost s označením T128. Tým si od tohoto vozu a svých pilotů slibuje posun dopředu a boj o body v šampionátu.

Na voze T128 začal Team Lotus pracovat už na jaře loňského roku, to se tým soustředil na oblast aera. Vůz se podařilo udělat o něco menší, hlavně oblast okolo jezdce. Není sice navržen pro použití KERSu, ale samozřejmě má pohyblivé zadní křídlo. V novém T128 je motor od Renaultu a dále převodovka a hydraulika od týmu Red Bull.

 

 

 

 

Technický ředitel Teamu Lotus, Mike Gascoyne, se vyjádřil, že T128 vypadá skvěle a oproti loňskému modelu je na něm skoro vše nové. Za normálních okolností by se do nového modelu přeneslo mnoho původních dílů a jen by se upravily pro nové potřeby. To ale Team Lotus neudělal, podle Gascoyna je T128 základem pro vývoj jejich budoucích vozů.

 

 

 

 

Šéf týmu Tony Fernandes si myslí, že je dobře, že se konečně děje něco kolem závodění a alespoň na čas utichly dohady okolo názvu týmu. Zároveň poděkoval celému týmu za skvělou práci na novém voze a také poděkoval Renaultu a Red Bull Technology za podporu na uskutečňování snu Teamu Lotus.

 

Sdílejte na:
Zavřít