Takový pokrok jsme přes zimu ještě neudělali, pochvaluje si Renault

Takový pokrok jsme přes zimu ještě neudělali, pochvaluje si Renault

Francouzský tovární tým nadále pokračuje ve své snaze vrátit se mezi špičku startovního pole Formule 1. Pro sezónu 2019 slibuje výrazně vylepšený monopost.

Renault si pochvaluje pokrok, který zatím zaznamenal při vývoji monopostu pro sezónu 2019. Zatímco v té předchozí skončil jakožto nejlepší ze zbytku pole na čtvrté pozici v Poháru konstruktérů, letos by se rád dostal mezi Mercedes, Ferrari a Red Bull.

Generální ředitel týmu Cyril Abiteboul se nechal slyšet, že dosavadní progres stáje by neměl zpomalovat, ba naopak.

„Co vidím, je akcelerace úplně všude,“ řekl. „Pokroky, které děláme na motoru, jsou mnohem větší, než jsme kdy během zimy udělali, mnohem větší, a pokroky, které aktuálně děláme v aerodynamickém tunelu, jsou mnohem větší než kdy dřív.

Musíme být ale opatrní na straně aerodynamického tunelu, na straně aerodynamiky, jelikož se mění pravidla. Člověk ví, že když se tak děje, přichází velký reset, ztratíte (přítlak) a brzy se dotáhnete. Je tedy těžké rozlišit, co z toho je dílem pravidel a co z toho je důsledkem restrukturalizace.

Když se ale podívám na naši kapacitu navrhovat, vyvíjet a vyrábět, je to zrychlení úplně všude.“

Abiteboul dodává, že investice a změny ve struktuře týmu, které jsou v pohybu od té doby, co Renault znovu převzal stáj v Enstone, se konečně začínají vyplácet, proto je nyní možné dělat velké pokroky.

„Auto, se kterým jsme pracovali (v roce 2018) víceméně představovalo situaci, ve které se tým nacházel před 18 měsíci,“ řekl. „S autem, které uvidíme v nadcházející sezóně, projde jedna nebo dvě generace lidí, což je podle mého skutečně vzrušující.

Máme zdroje na takové úrovni, která je dle mého názoru dobrá pro to, co potřebujeme dělat. Struktura je stabilní, jsou tu noví lidé, kteří se k nám konečně přidali, kteří celou organizaci chápou a pracují efektivně. Je to pozitivní, i když ta výzva je obrovská.“

Sdílejte na:
Zavřít