Svou helmou vzdává Norris v Itálii hold Rossimu

Svou helmou vzdává Norris v Itálii hold Rossimu

Lando Norris se nechal pro GP Itálie inspirovat designem, který na svých helmách používá Valentino Rossi.

Britský 19letý závodník McLarenu se nechal slyšet, že je velkým fanouškem motocyklové legendy Valentina Rossiho. Svému idolu chtěl v Monze vzdát hold tím, že pojede s podobným designem, který pro své helmy používá také italský rodák Valentino Rossi.

Lando Norris se v designu své helmy vyžívá. Podobnou zálibu má také Sebastian Vettel, který ještě před změnou pravidel v roce 2015 jezdil v každém závodě s odlišně zbarvenou helmou.

„Miluju připravování vlastního designu. V motokárách jsme měl různé helmy, overaly a boty, ale jakmile závodíte s monoposty, začínáte být omezení. Ale i dnes, v závodech, ve kterých je mi to umožněno, jezdím rád se speciálními helmami nebo botami,“ prozradil 19letý Brit.

„Už je to déle, ale ptal jsem se na sociální síti Valentina, zda můžu jeho design použít.“

„Byla to možnost udělat tento závod speciálnějším, více unikátním a mít něco, co mi jej připomene. Vybral jsem si Valentina, jelikož je to člověk, ke kterému jsem vždy vzhlížel – je to můj idol.“

Norris vloni v prosinci novinářům řekl, že přemýšlel před vstupem do F1 o čísle 46, ale nakonec si jej nevybral, protože se nechtěl „opičit“.

Sdílejte na:
Zavřít