Steiner: Jsem si jistý, že letos budeme závodit

Steiner: Jsem si jistý, že letos budeme závodit

Šéf týmu Haas Gunther Steiner řekl, že předpokládá, že se Formule 1 v pozdější části roku vrátí k závodění, přestože je pandemie koronaviru.

Čtyři závody byly zrušeny a pravděpodobně se už nevrátí do kalendáře. Další závody jsou v nejistotě, jelikož mnoho zemí omezuje veřejné akce.

Nicméně Steiner předpokládá, že se šampionát Formule 1 letos pojede.

„Jsem si téměř jistý, že letos budeme závodit, snad dostaneme virus co nejdříve pod kontrolu a svět se vrátí k normálnímu životu,“ řekl Steiner.

F1 čelila kritice, když bylo i přes výskyt koronaviru v plánu jet VC Austrálie. Steiner řekl, že bylo těžké učinit rozhodnutí, částečně kvůli rozdílným okolnostem různých týmů a dalších zúčastněných stran zapojených do řízení závodu.

 

„Rozhodnutí nebylo lehké, jelikož jsme tam přijeli závodit,“ řekl. „Jako závodník chcete tohle dělat. Vy se také těšíte na první závod sezóny, všichni jsme čerství a nemůžeme se dočkat na závodění.

Pak to přijde a vy musíte nastoupit a říci, že existuje mnoho bezpečnostních důvodů pro mnoho lidí a celý svět je v tuto chvíli vzhůru nohama kvůli tomuto viru. Takže je velmi těžké o tom uvažovat.“

 

 

Sdílejte na:
Zavřít