Steiner: Haas udělal chybu, když snížil svá očekávání

Steiner: Haas udělal chybu, když snížil svá očekávání

Bývalý šéf amerického týmu Haas, Guenther Steiner, se domnívá, že nebylo „správným rozhodnutím“, když stáj zmírnila své očekávání ohledně svých vyhlídek na sezónu 2024.

Guenther Steiner byl v čele týmu už od jeho založení, ovšem krátce před úvodem sezóny bylo oznámeno, že stáj opouští.

Nový šéf Ajao Komacu varoval, že po pozdní změně konceptu na konci října nečeká tým dobrý vstup do sezóny. V Saúdské Arábii se ale ukázalo, že vůz VF-24 není až tak špatný a skončil na poslední bodované příčce. I Austrálie byla pro Haas úspěšná, dokonce oba monoposty skončily na bodech.

Steiner prozradil, že si byl vědom potenciálu, který v sobě vůz Haasu ukrývá, na základě údajů z aerodynamického tunelu. Také sdělil, že by nezvolil stejný přístup jako jeho nástupce.

„Odvedli dobrou práci a já jsem vždycky říkal Genu Haasovi, že jsem to vlastně odhadl správně, protože jsem znal čísla z aerodynamického tunelu,“ řekl Guenther Steiner.

„Myslím, že na začátku to hráli na nižší úroveň, aby měli na úvod výmluvu, a pak to bylo lepší, než čekali. To je za mě špatně. A myslím, že všichni byli přesvědčeni, že je to tato cesta, já jsem byl přesvědčen, že to tak je.“

„Ale podle mého názoru nejde o tento rok. Můžete jít z roku na rok a každý rok můžete říct: ‚Jé, my jsme špatní.‘ A pak se vám daří lépe, než jak na tom jste.“

Nejnovější balíček by měl týmu přinést dobré tempo na jedno kolo a lepší práci s pneumatikami.

Steiner si sice odmítl připsat zásluhy za pokrok, který se uskutečnil v zimě, ale domnívá se, že uznání si zaslouží odcházející technický ředitel Simone Resta, který přechází do Mercedesu.

„Neříkám já, říkám, že tým a Simone Resta odvedli dobrou práci, protože auto bylo hotové už loni, bylo hotové před mým odchodem. Vůz byl hotový, už byl v montáži.“

Steiner, který se nyní věnuje práci v televizi v paddocku F1, tvrdí, že ze svého překvapivého odchodu nemá „žádné špatné pocity“, protože je rád za kolegy, se kterými pracoval.

„Jsem moc rád za tým, že boduje, protože ty kluky mám rád, spousta lidí je tam od začátku, takže z toho nemám žádné špatné pocity. Vlastně jsem docela rád, když bodují, protože vím, že technický tým v Itálii odvedl loni dobrou práci. Pracovali velmi, velmi tvrdě, aby vyrobili auto, které teď jezdí. Teprve čas ukáže, co se bude dít v budoucnu.“

Sdílejte na:
Zavřít