Steiner: F1 nemůže riskovat cestováním do Číny

Steiner: F1 nemůže riskovat cestováním do Číny

Šéf Haasu Günther Steiner řekl, že se musí Formule 1 nejprve přesvědčít, že je nulové riziko z cesty do Číny, než dá zelenou hledání nového termínu.

Jelikož bylo původní datum VC Číny zrušeno kvůli propuknutí koronaviru, začalo vedení Formule 1 zvažovat několik náhradních termínů.

Steiner říká, že přemýšlení o různých scénářích závodu a o tom, zda by je týmy schválily, je stále příliš předčasné, protože F1 musí zaručit, že pokud se bude událost konat, nebude existovat riziko, že by někdo virus chytil.

„Jsme v současné době v bezpečí od toho, co se teď děje?,“ odpověděl na otázku, zda by schválil tři závody po sobě. „To je jisté a FOM mluví stejně.“

„Můžeme závodit tři týdny po sobě, ale nevím, kdy bude virus pryč. Ale pokud bude nějaké riziko, jsem určitě proti, protože bychom neměli závodit, pokud existuje riziko.

Myslím, že se FOM na to podívá a bude doufat, že je po všem, ale nemyslím si, že by někdo mohl v listopadu říci, jestli je tento virus pryč. Myslím, tedy doufám, že bude pryč, protože to není dobré. Ale to není žádná záruka, takže pokud bude vše pryč, uvidíme, jak to bude fungovat a jestli to bude logisticky možné. Je tu spousta neznámých.

Myslím, že se na to dívají, ale k nám se nevrátili s návrhem, jak to uděláme. Určitě se musí podívat dovnitř a zjistit, co je možné.“

Sdílejte na:
Zavřít