Sprint formule 3 po dechberoucím finiši vyhrál Colapinto, Staněk mimo body

Sprint formule 3 po dechberoucím finiši vyhrál Colapinto, Staněk mimo body

Poslední sprint letošní sezony vyhrál Franco Colapinto. Druhý skončil po startu ze sedmého místa Oliver Bearman a třetí Caio Collet. Roman Staněk se po celý závod trápil a dojel dvanáctý.

Průběh závodu

Start závodu vyšel polemanovi Francu Colapintovi. Argentinec si pohlídal první pozici před Colletem a v prvních kolech se držel na čele. V prvním kole se střetli dva protagonisté o mistrovský titul v Curva Grande. Arthur Leclerc po kontaktu vyslal lídra šampionátu do kačírku. Francouz se tak propadl mimo první dvacítku, Monačan mimo první desítku.

Roman Staněk na startu ztratil. 18letého rodáka z Valašského Meziříčí v soubojích předjeli Maloney, Frederick, Saucy a byl na jedenácté pozici.

Ve čtvrtém kole na trať musel vyjet safety car kvůli chybě juniora Williamsu Zaka O’Sullivana ve Variante del Rettifilo. Mladičký Brit neodhadl brzdný bod a místo, aby trefil týmového kolegu Benavidese, se vydal směrem ke zdi.

V devátém kole vlály zelené vlajky a Staňkovi restart závodu vyšel, posunul se na deváté místo. O něj však rychle přišel na úkor týmového kolegy Barbadosana Maloneyho a Švýcara Saucyho. Po kontaktu s Mainim se ze závodu vyřadil Isack Hadjar.

Sdílejte na:
Zavřít