Španělský víkend otevřel nejrychleji Bottas

Španělský víkend otevřel nejrychleji Bottas

Lídr průběžného pořadí zajel nejrychlejší čas úvodního volného tréninku na Velkou cenu Španělska. Pak ho ale zastavil únik oleje.

Valtteri Bottas po přetahované s piloty Ferrari zaznamenal nejrychlejší čas na Katalánském okruhu v rámci úvodního tréninku na Velkou cenu Španělska.

Závěrečnou půlhodinu však Fin strávil mimo svůj Mercedes W10, jelikož reportoval potíže v hydraulickém systému. Tým o něco později prozradil, že se jednalo o únik oleje, určování přesnější příčiny však stále probíhá.

Se ztrátou jedné desetiny sekundy skončil na druhé pozici Sebastian Vettel před týmovým kolegou Charlesem Leclercem, který se ve výsledkové listině zařadil za něj na třetí pozici.

Čtvrtý skončil Lewis Hamilton, ten už byl však o více než 0,6 sekundy pomalejší než Bottas.

Skvěle se na úvod prezentovali piloti Haasu Romain Grosjean a Kevin Magnussen, kteří zaznamenali pátý a sedmý čas. Mezi nimi skončil domácí miláček Carlos Sainz jr.

První desítku doplnili Pierre Gasly z Red Bullu, Daniil Kvjat v barvách Toro Rosso a Nico Hülkenberg od Renaultu.

Nepříjemně skončil úvodní trénink pro Lance Strolla. Kanadský mladík se dotkl levými koly trávy v nájezdu do 9. zatáčky. Následný smyk sice zkorigoval, v tu chvíli už si to ale mířil kačírkem přímo proti bariéře.

Pilot týmu Racing Point z incidentu vyvázl bez zranění, jeho vůz však doznal poškození. První trénink navíc skončil pod červenými vlajkami.

Sdílejte na:
Zavřít