Soutěž o dvě knihy z prostředí Formule 1

Soutěž o dvě knihy z prostředí Formule 1

Když NAKLADATELSTVÍ XYZ vydalo nový detektivní román Klub piraň z prostředí formule jedna českého autora Martina Herberta, byli k němu motorističtí příznivci spíše skeptičtí. Copak může Čech napsat dobrou detektivku z prostředí F1? Teď se ukazuje, že může a kniha vzbuzuje velké nadšení jak u fanoušků formule jedna, tak u lidí, kteří tuto motoristickou disciplínu nesledují.

Jedním z prvních čtenářů Klubu piraň byl český zástupce u Mezinárodní automobilové federace Radovan Novák, který po přečtení knihy řekl: „Klub piraň přináší mistrovské spojení skutečného světa F1 s fiktivním příběhem. Výsledkem je velmi čtivá detektivka.“ Známý televizní komentátor Tomáš Richtr šel ještě dále a nazval Martina Herberta českým Dickem Francisem. Také ostatní lidé znalí zákulisí formule jedna se shodují, že se čte kniha jedním dechem a že je v ní vedle hlavní dějové osy také spousta zajímavostí ze světa F1.

Herbertův román tak může brzy aspirovat na nejlepší beletristickou knihu z prostředí formule jedna. Doposud byl za dvorního autora formule jedna považován Brit Bob Judd, jehož nejslavnější román Monza vyšel v Česku před sedmnácti lety.  Mezi díly Martina Herberta a Boba Judda, kteří oba vzešli z reklamního průmyslu, však existuje jeden zásadní rozdíl. Zatímco v Britově knize vystupují fiktivní hrdinové, v případě českého autora se čtenáři na stránkách Klubu piraň budou moci procházet po paddocku s Lewisem Hamiltonem, Fernandem Alonsem nebo budou moci navštívit Energy station Red Bullu. To tady ještě nebylo. Kniha tím získala na atraktivitě a svým zpracováním je naprostým unikátem, a to i ve světovém měřítku.

„Přestože je hlavní dějová osa fikcí, čtenáři budou vtaženi do skutečného světa formule 1 jako nikdy předtím. Myslím, že právě v tom, jak Klub piraň neustále balancuje na pomezí dokumentu a fikce, je velká síla této knihy,“ vysvětluje Miroslav Ilenčík, který knihu pro NAKLADATELSTVÍ XYZ objevil. 

Zodpovězte níže uvedenou otázku a správnou odpověď zašlete na email soutez@race-f1.com. Odesílatel první a třicáté správné odpoveďi získá od nás knihu Klub piraň.

Soutěžní otázka: O které špionážní aféře ve formuli jedna kniha Klub piraň pojednává?

Do emailu uveďte své celé jméno. Výherce vyrozumíme emailem a zveřejníme na našich stránkách a na Facebooku.

Sdílejte na:
Zavřít