Současné vozy málo náročné? Kravina, říká Verstappen

Současné vozy málo náročné? Kravina, říká Verstappen

Nizozemec se ohradil proti komentářům některých svých soupeřů, že pilotovat současné vozy Formule 1 je až příliš jednoduché.

Max Verstappen se nechal slyšet, že není pravda, že aktuální vozy Formule 1 jsou pro piloty málo náročné. Nechápe přitom například vyjádření Romaina Grosjeana, který nedávno řekl, že řídit motokáru je těžší.

”To je kravina,” řekl pilot Red Bullu. “Jsme mnohem rychlejší než v předchozích letech. Nechápu, kde tohle berou.”

Nizozemec reagoval také na slova Lewise Hamiltona, který tvrdí, že se současnými vozy není problém odjet tři závody v řadě.

”Pokud máte tak dobré auto, můžete jezdit na 90%,” opáčil.

Verstappen se také vrátil ke Grosjeanově výroku o jízdě na motokárách: “To, co řekl Grosjean, vůbec nechápu. Na motokárách používáte úplně jiné skupiny svalů.

Kdybych šel teď na motokáry, byl bych po 20, 30 kolech úplně hotový. Zatímco když mi bylo 15, dával jsem denně i 300 kol úplně bez problémů. Znamená to tedy, že nejsem tak silný jako v patnácti? Vůbec ne. Jen člověk používá úplně jiné svaly. Mnohem víc namáháte předloktí.

Nedává to žádný smysl, takové srovnání. Kdybyste moje kamarády, kteří jezdí motokáry, posadili do závodního auta, další den by necítili krk, zatímco na motokáře odjedou 300 tisíc kol ročně.”

Sdílejte na:
Zavřít