Smutný Alonso promluvil o ztrátě titulu

Smutný Alonso promluvil o ztrátě titulu

Do posledního závodu letošního ročníku vstupoval s osmibodovým náskokem na první místo. Přesto o titul ve Velké ceně Abú Dhabí přišel. Jaké jsou nyní Alonsovi pocity?

Španělský pilot nezažil během dnešní Velké ceny Abú Dhabí šťastné oslavy třetího mistrovského titulu v kariéře. Naopak se musel spokojit pouze s druhou příčkou a pohledem na šťastného německého závodníka Sebastiana Vettela, jež se stal nejmladším mistrem světa v historii Formule 1. Právě Fernando Alonso ale šel do posledního závodu jako největší favorit na zisk titulu, navíc když si v kvalifikaci na Velkou cenu ve SAE vyjel třetí místo, které by mu k zisku titulu stačilo. Jak už to tak ale ve sportu bývá, vše bylo jinak. „Jsem velmi smutný, v závodě se nepodařilo nic tak jak by se mělo,“ řekl několik minut po skončení závodu pilot Ferrari pro britský Autosport.

„Na začátku to bylo velké očekávání. Doufali jsme, že Lewis Hamilton odstartuje dobře a dostane se před Sebastiana Vettela, což by nám hodně pomohlo. Bohužel lépe odstartoval naopak druhý McLaren, což nám do karet rozhodně nehrálo,“ řekl Španěl. „Poté nastala fáze, kdy bylo nutné se rozhodnout, zda-li se budeme více soustředit na Marka Webbera nebo Vitaly Petrova. Nakonec se náš tým začal více soustředit na Marka, když poté zajel do boxů, na nic jsme nečekali. To se nám také nakonec stalo osudným.“

„Můžeme si nyní povídat o tom, co mělo být jinak, co by se dalo udělat lépe, ale už s tím nic neuděláme. Titul v dnešním závodě vybojoval Sebastian Vettel a nezbývá, než mu k tomuto velkému vítězství pogratulovat,“ prozradil dále smutný španělský pilot. „Vrátíme-li se ještě k dnešnímu závodu, pak si myslím, že jsme si rozhodně nevedli špatně. Náš f-duct fungoval velmi dobře, nicméně Renault Vitaly Petrova byl rychlejší na rovinkách, takže nebylo vůbec jednoduché se před něj dostat. Bohužel se nám to nakonec nepodařilo, když se před nás dostal i druhý Renault Roberta Kubici, byl jsem neuvěřitelné zklamaný. Celá sezóna byla jako horská dráha. Dařilo se nám, následně jsme byli odepsáni a nakonec až do posledního závodu bojovali o mistrovský titul. Chtěl bych poděkovat celému týmu za tento ročník a slibuji, že v příštím roce se vrátíme o něco silnější,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít