Slunce nad Nürburgringem vysvitlo ve třetím tréninku

Slunce nad Nürburgringem vysvitlo ve třetím tréninku

V sobotu se po pátečním neúspěchu jel třetí volný trénink Velké ceny Eifelu. Počasí konečně dopřálo jezdcům vyzkoušet si okruh na Nürburgringu. Jezdci Mercedesu ovládli první dvě příčky, překvapivé třetí místo zaujal jezdec týmu Ferrari Charles Leclerc.

Počasí se v sobotu umoudřilo. Před začátkem třetího volného tréninku Velké ceny Eifelu nám dokonce i vysvitlo slunce, což se moc na teplotě vzduchu nepodepsalo. Několika fanouškům na tribuně musela být pěkná zima, teploměr naměřil pouhých 7 °C.

Pouze sedm jezdců ze startovní listiny zde již aspoň jednou závodilo ve formuli 1.

Jako první na trať vyjel francouzský pilot stáje Haas Romain Grosjean.

Jezdci stáje McLaren podpoří dnešní Světový den duševního zdraví svými potisky na helmách.

Jako první z rychlých časů zajel Max Verstappen ze stáje Red Bull, který okruh na Nürburgringu zvládl za 1:30:536.

Většina jezdců zvolila na třetí volný trénink středně tvrdé pneumatiky.

Všichni až na jednoho z jezdců vyjeli na trať. Jediným, kdo nevyjel za celý trénink na trať, byl Lance Stroll, který se necítí natolik dobře, aby se mohl zúčastnit tréninku. Čeká se na vyjádření týmu po tréninku, zda-li se bude schopen účastnit odpolední kvalifikace.

Včera Mickovi Schumacherovi bohužel počasí nepřálo, dnes jej mohli fanoušci vidět na stanovišti týmu Alfa Romeo s úsměvem na tváři, který byl vidět i pod rouškou.

Po prvních 20 minutách tréninku byl stále na prvním místě Max Verstappen, který svůj předchozí nejrychlejší čas vylepšil na 1:28:684, druhý byl jeho stájový kolega Alexander Albon. Nejlepší trojici uzavíral pilot ze stáje Renault Esteban Ocon.

Vítěz předchozího závodu, který se na Nürburgringu jel v roce 2013, Sebastian Vettel neukočíroval svůj vůz a roztočil jej.

V polovině třetího tréninku sesadil Maxe Verstappena z trůnu Lando Norris s časem 1:27:631. Stejně jako většina jezdců přešel i Lando Norris ze středně tvrdých pneumatik na měkké.

Šikana dělá jezdcům výrazné problémy, dalším kdo se octl mimo trať a posekal trochu trávy byl George Russell.

Posledních patnáct minut do konce třetího volného tréninku Velké ceny Eifelu a jezdci Mercedesu nám předvedli svá rychlá kola, oba obsadili příčky v nejlepší trojici. Lewis Hamilton druhý, Valteri Bottas třetí. Korunu nejrychlejšího času si opět uzmul Max Verstappen, nyní s časem 1:27:069.

Objevila se zpráva, že Nico Hülkenberg je přítomen na okruhu. Mohla by to být možnost pro Racing Point nahradit Lance Strolla, pokud nebude schopen odpolední kvalifikace.

Osm minut do konce ovládl všechny tři sektory tratě Valteri Bottas, jezdec stáje Mercedes zajel doposud nejrychlejší čas 1:26:225.

Ani druhý z jezdců stáje Williams se nevyhnul problémům, v poslední zatáčce poslal svůj vůz zadními koly do štěrku.

Konec tréninku přinesl překvapení v podobě třetího nejrychlejšího času Charles Leclerca ve Ferrari. První dvě příčky obsadili jezdci Mercedesu. Lewis Hamilton a s nejrychlejším časem Valteri Bottas 1:26:225.

Nejlepší pětku uzavírají Max Verstappen na čtvrtém místě a Sebastian Vettel ve svém monopostu Ferrari na pátém místě.

V 15:00 začíná kvalifikace Velké ceny Eifelu.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Tomáš Wala)
Sdílejte na:
Zavřít