„Skoro ovál“ to jest! Bahrajn zná specifikace tratí

„Skoro ovál“ to jest! Bahrajn zná specifikace tratí

Formule 1 oznámila specifikace tratí, na nichž se letos v Sachíru pojede. První závod se pojede na klasické variantě, druhý se pojede na vnějším okruhu. Očekávají se tři DRS zóny.

Formule 1 v týdnu představila kompletní kalendář letošní sezóny. Pojede se dohromady 17 závodů, tři poslední na Blízkém východě. Dva z nich se pojedou na bahrajnském Sachíru.

Ross Brawn v červnu mluvil o možnosti závodu na vnějším okruhu, který vtipně nazval „skoro ovál“. Když byl však zbytek kalendáře představen, neočekávalo se, že by se na vnější variantě trati závodilo.

Nyní ale bylo oznámeno, že se druhý z bahrajnských závodů pojede právě na vnější trati.

„S potěšením oznamujeme, že se VC Sachíru pojede na vnějším okruhu. Chceme poděkovat našim partnerům z Bahrain International Circuit za nesmírnou podporu,“ prozradil Ross Brawn.

S běžnou tratí má vnější varianta společné zatáčky 1 až 4, poté se jezdci vydají do klikaté sekce, ze které vyjedou na rovinku před zatáčkami 14 a 15, z nichž jezdci vjedou na cílovou rovinku.

Očekává se, že současné monoposty budou zajíždět rekordní časy. V kvalifikaci by se mohl čas srazit až pod 55 sekund, v závodě se bude pohybovat kolem jedné minuty.

Využití vnějšího okruhu překvapilo i výkonného ředitele okruhu šejka Salmána bin Isa al-Chalífu. Brawnův návrh ale podpořil.

„Je to trať s nízkým přítlakem,“ prozradil šejk Salmán. „Nebudu to v žádném případě srovnávat s Monzou, ale je to trať, na které musíte monoposty nastavit na co nejnižší přítlak, takže tu bude důležitý větrný pytel. Doufám, že se nám podaří zařídit tři DRS zóny.“

Místo vnějšího okruhu se spekulovalo o využití „Endurance“ varianty, na které se závodilo jen jednou v roce 2010. Tato varianta si ale své fanoušky nenašla, v roce 2012 se tak přešlo zpět na klasickou variantu.

Sdílejte na:
Zavřít