Situace u Ferrari nebyla pod Arrivabenem dobrá, říká Martin Brundle

Situace u Ferrari nebyla pod Arrivabenem dobrá, říká Martin Brundle

Tým byl podle bývalého pilota F1 a současného komentátora mnohdy pod zbytečným tlakem, jindy zase bez potřebného vedení. Nástupce Mattia Binotto může odvést lepší práci, bude se ale muset naučit řešit řadu nepříjemných úkolů, tvrdí Brundle.

Ferrari začátkem tohoto týdne vyměnilo šéfa svého týmu Formule 1, Maurizia Arrivabeneho nahradil Mattia Binotto. Jednalo se o správný krok, řada věcí totiž v Maranellu nebyla správně, vysvětluje televizní expert a sám bývalý pilot F1 Martin Brundle.

Brit se nechal slyšet, že by nechtěl při svém hodnocení zacházet do osobní roviny, jelikož „nikdy nevíte, co nevíte, když nejste přímo uvnitř té organizace“.

„Já jsem to ale sledoval a viděl jsem, že to není v pořádku,“ řekl Brundle. „Vidíte situace jako Hockenheim, kde byl (Sebastian) Vettel pod tlakem, protože v úvodu toho závodu neudělali věci, které měli. On pak vyjel z dráhy a od toho momentu také vypadl ze šampionátu.

Člověk vidí také další věci jako slipstreaming v Monze (kde Vettel nedostal šanci vyvézt se za týmovým kolegou Kimim Räikkönenem, neboť se Ferrari striktně drželo předem daného pořadí).

Některé věci zkrátka nikdo nedělal.“

Arrivabene byl kritizován rovněž za to, jak jednal s médii, zejména v době po smrti výkonného ředitele značky Sergia Marchionneho.

Brundle přitom podotkl, že Arrivabeneho nástupce, Mattia Binotto, se bude muset vypořádat s řadou nepříjemností, jako například hovořit s médii za všech okolností.

„Opravdu si myslím, že Binotto má velice dobrou reputaci, neboť dokázal tým rozvíjet technicky, je to rozhodně pro lidi lídr,“ řekl Brundle. „Teď bude ale samozřejmě také hromosvodem. Bude muset stát vpředu, bude muset mluvit se zlými, hroznými lidmi v médiích Formule 1, jako jsem já.

Bude tam muset být a vysvětlovat, proč se něco podařilo a něco se nepodařilo. Je to odlišná práce a odlišná výzva.“

Sdílejte na:
Zavřít