Singapuru hrozí po roce 2017 vyškrtnutí z kalendáře F1

Singapuru hrozí po roce 2017 vyškrtnutí z kalendáře F1

Ještě příští rok se v Singapuru pod umělým osvětlením určitě pojede, ale další budoucnost tohoto okruhu je ve hvězdách. Podle Ecclestona se organizátoři k prodloužení nemají, protože svých cílů již dosáhli.

Už několik měsíců se spekulovalo o tom, že přijdeme po deseti letech o noční show v Singapuru. Aktuální kontrakt vyprší na konci příštího roku a stále zůstává otázkou, zda dojde k jeho prodloužení.

Nedělní číslo německé publikace Auto Motor und Sport přineslo rozhovor se šéfem Formule 1 Berniem Ecclestonem. Brit tentokrát nepřišel s moc dobrými zprávami. Podle všeho totiž pořadatelé Velké ceny Singapuru na okruhu Marina Bay nemají zájem o prodloužení smlouvy na další roky. Kromě této skutečnosti by se ani nedivil, kdyby v několika nacházejících letech královskou třídu opustily také týmy ze špičky.

„Mohlo by se stát, že nám uteče Mercedes a Ferrari. Ale upřímně, jestli se závody zlepší, tak by ta vize nemusela být tak strašná,“ popisuje Ecclestone. „Musíme očekávat, že výrobci od nás beztak odjedou. Mercedes odjede tehdy, až se jim to bude hodit. Je to něco, co už jsme tu měli – podívejme se na Hondu, BMW a Toyotu. Odcházejí, když odvedou svou práci ve Formuli 1.“

„To samé se děje s organizátory. Podívejme se, co jsme udělali pro Singapur. Ano, Velká cena stála Singapur hodně peněz, ale i my jsme jim jich dali mnoho. Singapur náhle nebyl jen letištěm, odkud se někam létalo, nebo odněkud přilétalo. Teď si myslí, že dosáhli svého cíle a Velkou cenu již nechtějí,“ nastínil Ecclestone situaci z pohledu asijské země.

Sdílejte na:
Zavřít