Silverstone prodloužil smlouvu o 5 let

Silverstone prodloužil smlouvu o 5 let

Je to okruh, na kterém se konal první závod mistrovství světa a nyní F1 s potěšením oznamuje, že bude hostit VC Velké Británie minimálně do roku 2024.

Pětiletá dohoda mezi Formulí 1, klubem British Racing Drivers a okruhem Silverstone byla podepsána včera v Londýně, tedy těsně před víkendem, kdy se koná Velká cena Velké Británie.

Velká Británie hrála důležitou roli v historii sportu a bude tak činit i v dohledné době. Sedm z deseti týmů působících ve FIA Mistrovství světa Formule 1 sídlí ve Velké Británii, přičemž motoristický sport je významným ekonomickým a technologickým přispěvatelem do země.

Britští jezdci vybojovali více vítězství a mistrovství světa než kterýkoli jiný národ a letos má Velká Británie také největší počet jezdců ze startovního pole. K pětinásobnému mistrovi světa Lewisi Hamiltonovi se připojili talentovaní nováčci Lando Norris a George Russell.

Silverstone často patří mezi nejzajímavější události roku a přitahuje masivní davy návštěvníků, během posledních dvou let Velkou cenu Velké Británie navštívilo přes 680 tisíc lidí. Britská Velká cena se letos opět stává jednou z klíčových sportovních akcí ve Velké Británii. Akce F1 je doprovázena šampionáty FIA Formule 2 a FIA Formule 3 a celou řadou dalších atrakcí pro návštěvníky, například výstavou „Bond in Motion“.

Sdílejte na:
Zavřít